A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Mamy i Taty w Szkole Podstawowej w Kaninie

04.06.2019
28 maja 2019 r. w Szkole Podstawowej w Kaninie miały miejsce obchody Dnia Matki i Dnia Ojca pod hasłem : „Kocham, Cię, Mamo! Kocham, Cię, Tato!”

Uroczystość rozpoczęła się o godzinie dwunastej przywitaniem  przez Dyrektor Szkoły Halinę Śmierciak zaproszonych gości. Następnie uczniowie klasy szóstej wygłosili, pełne serdecznych uczuć, przemówienie, w którym złożyli Rodzicom podziękowania i życzenia a także zaprosili do wspólnego świętowania i oglądania występów przygotowanych przez dzieci.Jako pierwsze wystąpiły przedszkolaki, które śpiewająco i tanecznie wyraziły swoją miłość do Mam i Tatusiów. Zaprezentowały też wykonane własnoręcznie portrety, dzięki którym Rodzice mogli ujrzeć siebie oczami swych dzieci. Po maluchach przyszła pora na uczniów z klas I – III, którzy przedstawili – nagrodzony pierwszym miejscem na gminnym przeglądzie MAGA – teatrzyk pod tytułem: „Bajka o uprzejmym rycerzu”. Piękna gra dzieci zdobyła burzę oklasków, a na twarzach Rodziców widać było dumę ze swych pociech. Występ dzieci z kółka teatralnego był dopiero początkiem programu artystycznego, który przygotowali młodsi uczniowie. Przedstawili oni jeszcze inscenizację zatytułowaną „Tata” oraz wygłosili wiersze i zaśpiewali dla Rodziców piosenki.Po występie klas młodszych przyszedł czas na  starszych uczniów, którzy zaprezentowali przedstawienie kabaretowe „Szkoła”. Pełen humoru skecz – przedstawiony przez bardzo sugestywnie odgrywających swe role ósmaków – wprowadził atmosferę śmiechu i zabawy. Nastrój radości został podtrzymany przez kolejne występy, którymi były tańce. Dwie grupy dzieci – młodsze i  starsze – przedstawiły pełne energii i bardzo rytmiczne układy choreograficzne, które ogromnie się wszystkim podobały.Na zakończenie uczniowie, używając różnych instrumentów – klarnetu, akordeonu i fletów, pięknie odegrali  „Sto lat! ” na cześć swoich Rodziców oraz wręczyli Im własnoręcznie wykonane różnorodne upominki.Radosne chwile spędzone w szkole przy ciastku i kawie umilone występami pociech były dla Rodziców okazją do głębszego przeżycia swojego święta, a dzieciom dały możliwość wyrażenia miłości szacunku dla kochanych Rodziców.


Liczba wyświetleń: 721
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30