A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie

10.06.2019
3 czerwca 2019 r. w Szkole Podstawowej Nr 2 w Siekierczynie było bardzo wesoło i głośno – obchodzono bowiem  Dzień Dziecka. W tym dniu nie było lekcji - wszystkie dzieci świętowały. Cała uroczystość odbyła się na świeżym powietrzu przed budynkiem szkoły i boisku szkolnym. 

Dzięki życzliwości Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w  Limanowej oraz  Komendant Powiatowej Policji w Limanowej przed szkołą zjawiły się dwa samochody strażackie, samochód ratownictwa oraz samochód policji. Uczniowie uczestniczyli w prelekcji oraz pokazach organizowanych przez strażaków i policjantów.

Była to nie tylko okazja do wspaniałej zabawy, ale przede wszystkim doskonała forma promowania bezpiecznych zachowań wśród uczniów, bezpieczeństwa na drodze. Uczniowie w tym dniu mogli sprawdzić się ze znajomości przepisów ruchu drogowego – rozwiązując interaktywne testy na komputerach, zdać praktyczną część egzaminu i zdobyć kartę rowerową. Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie otrzymali piękne odblaskowe kamizelki oraz odblaski. Pogoda w tym dniu szczególnie dopisała. Słońce mocno grzało opalając wszystkich „na czerwono”. Ochłodą dla uczestników była woda podczas pokazów strażackich.W organizację uroczystości włączyła się Rada Rodziców naszej szkoły, Caritas Parafialny, którzy zadbali o wiele atrakcji dla każdego dziecka. Były rozgrywki w piłkę, konkursy, malowanie twarzy. Nie zabrakło smakołyków, wspaniałego poczęstunku, lodów, ale przede wszystkim nie brakowało radości i uśmiechu.Każde dziecko na zakończenie świętowania otrzymało paczkę z upominkami, którą ufundowali:  firma Państwa Agnieszki i Mirosława Królów, Pan Tomasz Pałka sołtys wsi, Pan Marek Borucki radny gminy Limanowa. Firma TYMBARK ufundowała wszystkim dzieciom soczki, a Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego piękne odblaski.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację uroczystości – Komendzie Powiatowej Straży Pożarnej w Limanowej, Komendzie Powiatowej Policji w Limanowej, Ochotniczej Straży Pożarnej w Siekierczynie z Naczelnikiem Rafałem Boruckim, Firmie Państwa Agnieszki i Mirosława Królów, Firmie TYMBARK, CARITAS Parafii Siekierczyna, rodzicom, radnemu, sołtysowi  wsi, nauczycielom, wychowawcom, pracownikom szkoły organizatorzy wydarzenia składają serdeczne podziękowanie za wspaniałą zabawę i radość, jaką sprawili  dzieciom w dniu ich święta. Wszystkim dzieciom życzymy wielu takich dni.


Liczba wyświetleń: 1572
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30