A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

75. rocznica upamiętniająca Ofiary okupacji niemieckiej w Kłodnem

11.06.2019
10 czerwca br.  w Kłodnem miały miejsce uroczyste obchody upamiętniające 75. rocznice Ofiar okupacji niemieckiej w czasie II wojny światowej na terenie wsi Kłodne. Obchody były powiązane z odsłonięciem odnowionego pomnika upamiętniającego tę okrutna zbrodnię.

Uroczystości rozpoczęła msza święta w intencji zamordowanych, której przewodniczył ks. Adam Cieśla. Następnie  uczestnicy wydarzenia wśród których znaleźli się Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Przewodniczący Rady Gminy Limanowa Stanisław Młyński,  Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Wojciech Włodarczyk, Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Wojciech Korabik udali się do budynku szkoły, by obejrzeć  przygotowaną przez uczniów miejscowej szkoły uroczystą akademię.   
Po części artystycznej, głos zabrał  sołtys wsi Kłodne  Władysław Lachor oraz zaproszeni goście, którzy w swoich wystąpieniach podkreślali jak ważne jest pielęgnowanie  pamięci o  tych wydarzeniach i  ich ofiarach.

Zwieńczeniem uroczystości było złożenie  pod odnowionym pomnikiem kwiatów i zniczy.

 Organizatorzy  składają podziękowania dla wszystkich uczestników wydarzenia: samorządowców, rodzin zamordowanych, jak również całej społeczności Kłodnego.  Szczególne podziękowani kierują do pani Małgorzaty Piotrowskiej za umożliwienie dojazdu do pomnika, firmie Kambudex Michał Wójcik z Kłodnego za tak staranne wykonanie kompleksowej renowacji, sołtysowi Kłodnego i jednocześnie radnemu Gminy Limanowa Władysławowi Lachorowi za upór i konsekwencję w staraniach o odnowienie pomnika i odnalezienie nazwisk Ofiar, ks. Adamowi Cieśla za piękne słowa podczas mszy świętej oraz Romanowi Ciesielczykowi - dyrektorowi Szkoły Podstawowej w Kłodnem za organizację uroczystości w szkole. Słowa uznania i podziękowania kierują również dla pani Marii Wrony i Małgorzaty Karabin oraz wspaniałej młodzieży szkolnej za przygotowanie pięknej, pełnej wzruszeń akademii.


Poniżej zdjęcie pomnika przed i po renowacji.Liczba wyświetleń: 755
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30