Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

25-lecie LKS Mordarka

27.06.2019
23 czerwca Klub Sportowy LKS Mordarka świętował jubileusz 25-lecia swojego istnienia.  Uroczystości zainaugurowała msza św, a następnie wszyscy uczestnicy przenieśli się na stadion w Mordarce, gdzie rozpoczęła się dalsza część obchodów.Na początek swój  turniej rozegrali seniorzy drużyn LKS Mordarka, Krokus Przyszowa, Płomień Limanowa oraz Zawisza Rożnów. Tuż po zakończeniu rozgrywek rozpoczęła się część oficjalna z wystąpieniami zaproszonych gości. Podziękowania dla Zarządu Klubu za dotychczasową działalność, upowszechnianie i promowanie piłki nożnej oraz  życzenia dalszych sukcesów w szkoleniu i wychowaniu kolejnych pokoleń młodych piłkarzy złożył Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut.Gratulacje z okazji jubileuszu złożyli również Urszula Nowogórska – Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego, Stanisław Strug -  Prezes Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej,  Józef Król – Wiceprezes LPPN, Wojciech Włodarczyk – Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Stanisław Piegza - Radny Powiatu Limanowskiego i prezes LKS Rupniów  oraz liczne grono zaproszonych gości wśród których znaleźli się radni  Adam Ryś, Rafał Woźniak, Sylwester Hasior, Daniel Łącki, sołtys wsi Mordarka - Kazimierz Wojtas,  prezes LKS „Płomień” Limanowa - Mirosław Twaróg, Mateusz Wroński - działacz sportowy i trener MKS Limanovia  oraz Waldemar Opioła – właściciel firmy Kajet, współogranizator turniejów  KAJET CUP.
Jubileusz był również okazją do odznaczenia zasłużonych dla klubu działaczy. Wszystkie osoby, które przez lata przysłużyły się do jego rozwoju i sukcesów zostały nagrodzone,a w ich stronę skierowano wiele ciepłych słów.

Odznaczenia otrzymali:

- ZŁOTĄ ODZNAKĘ: Adam Szubryt (pośmiertnie)

- SREBRNĄ ODZNAKĘ: Bogdan Ryś, Władysław Sułkowski, Franciszek Jarecki

- BRĄZOWĄ ODZNAKĘ: Gmina Limanowa – na ręce Wójta Gminy, Dorota Sułkowska, Józef Michalik, Roman Szewczyk, Mieczysław Mól, Jan Bulanda – senior, Jan Bulanda – junior, Franciszek Ryś,  Danuta Bulanda, Honorata Maraszewska, Waldemar Opioła, Józef Pietryga, Stefan Pietryga, Józef Król, Adam Pietryga, Dawid Sułkowski, Mateusz Ryś, Paweł Kuziel, Paweł Czachurski, Kamil Postrożny, Iwona Słowiak-Bąba, Barbara Czachura, Stanisław Pietryga, Krystyna Sukiennik, Ireneusz Piwowar.

Podziękowania i pamiątkowe dyplomy otrzymali również: Roksana i Rafał Kądziołka, Piotr Bąba, Barbara Czachura, Iwona Jasica, Monika i Paweł Czachurscy, Katarzyna i Paweł Kuziel, Monika i Piotr Kądziołka, Marta i Andrzej Dudek, Marcin Wojcieszczak, Mateusz Ryś, Dawid Sułkowski.
 
Po oficjalnych wystąpieniach rozpoczęła się część artystyczna na której zaprezentowali się m.in. uczniowie Szkoły Podstawowej w Mordarce, cheerleaderki MAX DANCE oraz ARS LIMANOWA, Parafialna Orkiestra Dęta z Mordarki,  gawędziarz Dominik Matys oraz Zespół Regionalny „Spod Kicek”. Niewątpliwą atrakcją  był również pokaz trickingu (sportu łączącego sztuki walki, gimnastykę i breakdance) w wykonaniu Pawła Śmierciaka oraz pokaz wschodnich sztuk walki Pawła Smolenia.
Równolegle z występami artystycznymi swój turniej piłkarski rozegrały drużyny Oldbojów. Zawodnicy, którzy przez lata bronili barw LKS Mordarka spotkali się na boisku z Oldbojami Limanovii Limanowa i Laskovi Laskowa.
 
Przez cały czas trwania imprezy najmłodsi mogli korzystać z darmowych urządzeń rekreacyjnych i stoisk gastronomicznych.  Najwięcej emocji towarzyszyło losowaniu nagród w loterii w której na posiadaczy szczęśliwych losów czekało mnóstwo atrakcyjnych nagród - w tym rower górski.


 
Wspólną zabawę zakończył występ zespołu VIVA BAND.
Galerie zdjęć dostępne są na fanpage'u LKS MORDARKA
 


Liczba wyświetleń: 4245
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne