A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

X Jubileuszowy Konkurs Papieski „Święty Niepodległej”

24.05.2019
22 maja odbyła się kolejna edycja gminnego konkursu, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie. W tym roku przebiegał on pod hasłem „Święty Niepodległej” w nawiązaniu do niedawnych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Konkurs plastyczny adresowany był do uczniów z klas IV-VI, natomiast drużynowy przeznaczony był dla uczniów klas VII, VIII i gimnazjum.

Podczas uroczystej jubileuszowej edycji dyrektor szkoły Maria Lupa powitała gości w osobach: Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka, Wójta Gminy Limanowa  Jana Skrzekuta, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół  Edyty Król, Kierownika Wydziału Kultury i Promocji  Wojciecha Korabika, sołtysa wsi Męcina Stanisława Smędy oraz proboszcza ks. Antoniego Pisia.Konkurs przeznaczony dla klas VII, VIII i III gimnazjum przybrał formę teleturnieju, na który złożyły się cztery rundy pytań, przeplatane między innymi zadaniem muzycznym i  poetyckim. Dwuosobowe drużyny musiały wykazać się dobrą znajomością źródeł podanych w regulaminie, a przede wszystkim znakomitą orientacją dotyczącą informacji i zdjęć zawartych w albumie pt. „Święty Niepodległej” oraz utworów muzycznych poświęconych osobie Jana Pawła II. W trakcie konkursowej rywalizacji uczestnicy bardzo dobrze poradzili sobie  z dokończeniem limeryku, układaniem puzzli oraz uzupełnianiem tekstu z lukami, gdzie wykorzystano słowa piosenki „Moje miasto Wadowice”, w związku z czym ten etap konkursu został zwieńczony wspólnym odśpiewaniem tegoż utworu z udziałem publiczności. W wyniku zmagań konkursowych zwycięską okazała się drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie. Drugie miejsce zajęli przedstawiciele Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie, a na III miejscu uplasowała się drużyna reprezentująca Szkołę Podstawową z Pisarzowej.

Z kolei konkurs plastyczny, którego motywem przewodnim było również hasło „Święty Niepodległej”, został rozstrzygnięty w wyniku obrad komisji powołanej przez dyrektora szkoły.  W związku z tematyką prace plastyczne, których bohaterem był Jan Paweł II, zawierały różnorakie symbole nawiązujące do odzyskanej wolności. W kategorii najwyżej oceniono pracę Magdaleny Wiewióry (SP nr 1 w Męcinie), na II miejscu uplasowała się Angelika Zboś ( SP nr 1 w Męcinie), natomiast III miejsce przypadło w udziale Agnieszce Kicie (SP w Młynnem). Laureaci i uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, na które złożyły się: sprzęt multimedialny (tablety, słuchawki),  przybory plastyczne w postaci profesjonalnego zestawu akcesoriów malarskich oraz słodycze. Nagrody ufundowali: Wójt Gminy Limanowa, Dyrekcja i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie  oraz Poseł na Sejm RP.

Po uhonorowaniu uczestników konkursu miała miejsce część artystyczna. Przed publicznością odbył się koncert pt. „Święty Niepodległej” w wykonaniu zespołu regionalnego „Mali Męcinianie”. Młodzież zainaugurowała swój występ pieśnią ludową przy akompaniamencie instrumentalistów oraz autorską kompozycją poświęconą Patronowi. Kolejne utwory muzyczne przeplatane były wspomnieniami o Ojcu Świętym oraz poezją Karola Wojtyły, który jak nikt inny rozumiał, że „wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć”.


Wszystkim uczestnikom i ich  opiekunom dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie. Cieszymy się, że młodzież wciąż pragnie poznawać życie, nauczanie i drogę do świętości Jana Pawła II.

 


Liczba wyświetleń: 924
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30