A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

,,W zdrowym ciele, zdrowy duch” – Nordic Walking w plenerze z seniorami

20.05.2019
,,W zdrowym ciele, zdrowy duch” – wszyscy doskonale znamy to porzekadło. O tym, że ruch jest podstawą dobrego samopoczucia nie trzeba było przekonywać seniorów z Starej Wsi i Męciny, którzy w piątek, 17 maja, pod czujnym okiem doktor Anny Tyki uczyli się, jak właściwie dbać o zdrowie „Maszerując z kijkami”.  Warsztaty Nordic Walking cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Po teoretycznym wykładzie, cała grupa wyruszyła na zajęcia praktyczne w terenie.W zajęciach uczestniczył także dyrektor GBP w Starej Wsi – Jacenty Musiał i kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Limanowej, Dorota Musiał. Każdy z  uczestników otrzymał kijki i wnet place przed biblioteką w Męcinie i Starą Wsią przeistoczyły się w prawdziwe miejsca rekreacyjne. Nordic walking to idealne ćwiczenie dla każdego. W trakcie marszu pracuje aż 90 procent wszystkich mięśni.  Doktor Anna podała kilka wskazówek, które pomogły  wszystkim opanować sztukę chodzenia z kijkami i robić w tej dyscyplinie szybkie postępy. Pokazywała m.in. jak ważny jest odpowiednio dostosowany do naszego wzrostu rozmiar kijków. Prawidłowe ustawienie kijków  pozwala odpychać się właściwie, zapewniając w ten sposób skuteczną pracę zaangażowanych mięśni i umożliwia jednocześnie wykonanie pełnego zakresu ruchu poprzez maksymalny wymach ramion w tył. Prelegentka zwracała uwagę na rozgrzewkę, prawidłowe trzymanie kijków, rytm, odbicie, tempo marszu. Doktor Tyka na koniec pokazała również łatwe ćwiczenia, który każdy z nas może wykonać, a które pobudzają do pracy wszystkie mięśnie. W całej przygodzie z maszerowaniem istotną sprawą jest także odpowiednie obuwie. Najlepiej maszerować po naturalnym podłożu.  Nordic walking może uprawiać każdy - bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej! Jak zaznaczała doktor Tyka, nordic walking wykorzystuje się nawet do rehabilitacji niektórych schorzeń. Warsztaty z nornic walking dla seniorów były nie tylko garścią teoretycznej i praktycznej wiedzy, ale i świetną zabawą. Pozytywna energia, która udzieliła się każdemu, rozgoniła nawet burzowe chmury, które gromadziły się tego dnia. Teraz uczestnicy wiedzą już wszystko, co trzeba, by rozpocząć przygodę z nordic walking i doskonalić się w tej dyscyplinie oraz czerpiąc z treningu maksymalną przyjemność! 
Zadanie dofinansowane jest ze środków otrzymanych od Wojewody Małopolskiego w ramach projektu ,,Rozwijanie form wsparcia i pomocy na rzecz osób starszych 50+”


Liczba wyświetleń: 771
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30