A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Teatralna odsłona Przeglądu Artystycznego MaGa za nami

10.05.2019
10 grup teatralnych prezentowało sie podczas Konkursu Scenek Teatralnych w ramach VI edycji Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z terenu Gminy Limanowa - MaGa , który odbył się w czwartek 9 maja w świetlicy w Starej Wsi.  W kat. najmłodszej kl. 0-III SP prezentowało się 5 grup teatralnych, w kat. kl.IV-VI  SP - 3 grupy, a w kat. najstarszej  kl. VII -VIII SP i III kl. Gimnazjum wystąpiły 2 grupy.
 
Występujących młodych aktorów oraz opiekunów i rodziców przywitali na wstępie sołtys Wsi Stara Wieś I - Urszula Biernat oraz dyrektor gminnej biblioteki - Jacenty Musiał, życząc im udanych występów, bez stresu w atmosferze wspólnej zabawy. 

Poszczególnym prezentacjom przyglądało się czteroosobowe Jury , w którym zasiadali:
 
Ilona Buchner -  absolwentka Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu, filii PWST  w Krakowie. Po studiach związana z Teatrem w Opolu, a od 1982 roku z Teatrem Groteska w Krakowie. Występuje w Grotesce oraz Teatrze Starym. Oprócz aktywności scenicznej prowadzi warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży. Wiele radości i satysfakcji przynoszą jej również spotkania z młodymi widzami, którym opowiada o tajemnicach teatru i wprowadza w tajniki pracy aktora.
 
Monika Filipowicz – aktorka, absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Związana z Teatrem Groteska w Krakowie. Prowadzi dwa zespoły teatralne w Wadowickim Centrum Kultury.Dzieli się wiedzą i umiejętnościami z zakresu animacji lalek, gry aktora w masce oraz teatru przedmiotu. Prowadzi również warsztaty emisji głosu dla osób, pragnących zdobyć umiejętność bezpiecznego posługiwania się głosem.
 
Bartosz Nowakowski - reżyser, aktor, muzyk, założyciel Teatru PRÓG i Stowarzyszenia „Grupa PRÓG". Posiada klasyczne wykształcenie aktorskie, ukończył także Akademię Praktyk Teatralnych „Gardzienice". Jako aktor i tancerz pracował w wielu  teatrach na terenie kraju oraz poza granicami - na Bałkanach w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Moskwie oraz Nowym Jorku.  Jest oddanym muzyce fantastą teatru fizycznego i miłośnikiem nowych rozwiązań scenicznych. Obecnie związany jest z Teatrem Witkacego w Zakopanem, Uniwersytetem Jagiellońskim i Wadowickim Centrum Kultury.
 
oraz z ramienia  organizatora Wojciech Korabik - Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa.

Komisja Artystyczna po wnikliwej analizie i omówieniu wszystkich występów postanowiła przyznać następujące miejsca :

w kat. kl. 0-III SP:
 
I miejsce - SP Kanina : Kamil Wilk, Milena Hebda, Łukasz Gądek, Klaudia Jaskulska, Anna Górszczyk, Emilia Gądek, Jakub Lis  (opiekun: Alicja Sławek)


 
II miejsce - SP nr 1 Stara Wieś  - Grupa teatralna "Pluszaki": Jan Biernat, Aleksandra Dziobek, Bartosz Kochańczyk, Karolina Krzeszowiec, Szymon Majda, Magdalena Postrożny, Nikodem Sabura, Maksymilian Wojcieszak, Marcin Wyżycki  (opiekun: Paulina Wygoda)


 
III miejsce - SP Męcina I Grupa teatralna :"Bajkoludki": Adrian Sikora, Zuzanna Król, Przemysław Woźniak, Oliwia Lachor, Wojciech Jabłoński, Zuzanna Dudczyk, Wojciech Woźniak (opiekunowie:  Maria Król, Beata Orzeł-Lorek)Nagrody za udział przyznano dwóm pozostałym grupom w tej kategorii, czyli:
Grupie z SP Mordarka w składzie: Natalia Hila, Patrycja Tobiasz, Zofia Bąba, Amelia Chlipała, Karolina Gancarczyk, Zofia Opiela, Amelia Bieda, Kinga Tomasik (opiekunowie: Halina Jurowicz, Małgorzata Król)
oraz
Grupie z SP Młynne w składzie:  Milena Sajdak, Antoni Bałaziński, Aleksandra Zabrzeńska, Nadia Zelek, Filip Fiejtek, Justyna Motal, Karolina Bulanda, Monika Łącka, Beata Matras, Patrycja Łącka, Michał Twaróg  (opiekunowie: Anna Kita, Sylwia Gawlik)
 
W tej kategorii wiekowej członkowie Jury dostrzegli szczególne zdolności aktorskie i przyznali specjalne wyróżnienia dwójce uczniów   - Zuzannie Król z SP Męcina I oraz Kamilowi Wilk z SP Kanina.


 
w kat. kl. IV-VI SP Jury przyznało tylko I miejsce , które wywalczyła grupa "Teatr Małych Wielkich Spraw" z SP nr 1 Męcina: Anastazja Pałka, Magdalena Pociecha, Martyna Wnękowicz, Adam Dutka, Piotr Kurczab, Szymon Lachor (opiekunowie: Urszula Wiewióra, Katarzyna Wójtowicz-Kaptur, Anna Szewczyk)Pozostałe dwie grupy w tej kategorii wiekowej tj.:
Grupa z SP Kanina: Andżelika Plata, Julia Plata, Oliwia Mruk, Aleksandra Żelasko, Anna Papież - (opiekun: Krystyna Raszek) i Grupa z SP Mordarka:  Łukasz Jasica, Zuzanna Jasica, Katarzyna Jasica (opiekun: Edyta Odziomek) otrzymały dyplomy i nagrody za udział.
 
w kat. kl. VII-VIII SP oraz kl. III Gimnazjum :
 
I miejsce zdobyła grupa z SP Kanina - Barbara Kożuch, Wioleta Wilk, Karol Lis (opiekun: Teresa Szewczyk)


 
a za udział nagrodzono grupę teatralną "Mania Grania": Norbert Wójcik, Jakub Woźniak, Kinga Poręba, Szymon Jabłoński, Jakub Jasiński - SP nr 1 Męcina (opiekun: Aneta Woźniak, Monika Woźniak).
 
Wszyscy młodzi aktorzy z rąk Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta oraz członków Komisji Artystycznej otrzymali upominki i dyplomy, a grupy, które wywalczyły miejsca  otrzymały dla swych szkół statuetki, zdobywając tym samym dla placówek największą ilość punktów.
 
Po występach aktorskich teraz przed nami trzeci konkurs - taniec , podczas którego prezentować się będzie 15 grup. Taneczne prezentacje już we wtorek 14 maja, również w świetlicy w Starej Wsi.
 

Liczba wyświetleń: 1146
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30