A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Szkolny konkurs pięknego czytania w Szkole Podstawowej im. Juliana Tuwima w Kaninie

16.05.2019
Szkoła Podstawowa w Kaninie uczciła w niecodzienny sposób Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Zorganizowany został Konkurs Pięknego Czytania. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności pięknego czytania, kształtowanie kultury czytelniczej, popularyzacja literatury dziecięcej i młodzieżowej polecanej przez Fundację ABCXXI ,,Cała Polska czyta dzieciom” oraz rozwijanie twórczych talentów.

W konkursie wzięli udział uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: dzieci z  klas I-III oraz IV-VIII. Każdą  klasę reprezentowało 3 uczestników. Popisy uczestników oceniała Komisja Konkursowa powołana przez Dyrektora Szkoły. Konkurs otworzyła pani Dyrektor Halina Śmierciak, wyrażając podziękowanie wszystkim, którzy przystąpili do czytelniczej rywalizacji oraz powitała Nauczycieli oraz Rodziców.

Uczniowie z klas od I - do III do przeczytania mieli jeden z wylosowanych fragmentów autorów książki: Joanna Papuzińska: ,,Nasza mama czarodziejka”; Jan Brzechwa: ,,Akademia Pana Kleksa”; ,,Astrid Lindgren: ,,Dzieci z Bullerbyn”. W klasach starszych uczestnicy losowali spośród następujących trzech propozycji: Lewis C. S.: ,,Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa”; Montgomery L. M. - ,,Ania z Zielonego Wzgórza”; Antoine de Saint-Exupery: ,,Mały Książę”.

Tytuł Mistrza Pięknego Czytania w pierwszej kat. zdobyła Klaudia Jaskulska z klasy III.Na drugim miejscu uplasowała się Lena Lis, uczennica klasy I. Podium zamknął Bartłomiej Lis z II klasy. Wyróżnienia otrzymały Martyna Janik z I klasy i Emilia Gądek z klasy III. W drugiej kategorii wiekowej tytuł Mistrza przypadł Mateuszowi Joniec z klasy VII, na drugim miejscu uplasowała się Magdalena Gucwa z klasy V. Trzecie miejsce wywalczyła jej rówieśnica Patrycja Joniec. Wyróżnienia otrzymały Natalia Ziaja z klasy VI i Oliwia Mruk z klasy IV. Konkurs przygotowali nauczyciele: Maria Trzupek i Krystyna Raszek.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i zachęcamy wszystkich do czytania. Konkurs dostarczył uczestnikom wiele wrażeń i emocji, cieszył się dużym zainteresowaniem. Pamiętajmy, że ,,czytanie to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.  (Wisława Szymborska)


Liczba wyświetleń: 995
6

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30