Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Ponad 100 piechurów uczestniczyło w VIII Tourze Mszana Dolna

02.05.2019
Pięć szczytów, 34 kilometry ciężkiego marszu i 1600 metrów różnicy wzniesień. - tak pokrótce podsumować można VIII Tour Mszana Dolna, który miał miejsce 1 maja. VIII Tour zainaugurował tym samym cykl przedsięwzięć, które odbywać się będą w ramach 10. edycji akcji "Odkryj Beskid Wyspowy".


Grupa wędrowców pokonała 34 km trasę wyruszając o godz. 5.00. rano z bazy wypoczynkowej na górze Lubogoszcz. Uzbrojeni w plecaki, prowiant i sprzęt do trekkingu, a także przeciwdeszczowe ubranie turyści zdobyli Lubogoszcz, Śnieżnice ,Ćwilin, Czarny Dział, Wsołową. Pomimo niekorzystnych prognoz pogoda dopisała, podczas wędrówki nie spadła ani jedna kropla deszczu.
Pierwsi piechurzy w Bazie Lubogoszcz pojawili się przed południem, gdzie po trudzie wędrówki czekał na nich ciepły posiłek.
VIII Tour Mszana Dolna zapoczątkował szereg inicjatyw jakie w najbliższych miesiącach odbywać się będą w ramach "OBW 2019". Najbliższe przedsięwzięcie już 7 maja  - będzie to organizowany przez gminę Limanowa VI Rajd Dzieci i Młodzieży "Beskidzkie Wyspy" na górę Jaworz.
Z kolei 15 maja uczniowie szkół z terenu Beskidu Wyspowego wezmą udział w akcji sprzątania beskidzkich szlaków.


/fot. Czesław Szynalik, Roland Mielnicki/

Liczba wyświetleń: 2138
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne