Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

8 Bieg Ziemi Limanowskiej w mistrzowskiej obsadzie i z rekordami

06.05.2019
Bieg Ziemi Limanowskiej  im św. Jana Pawła II przyciąga coraz więcej  utytułowanych zawodników co widoczne było w klasyfikacji czasowej, gdzie dotychczasowy rekord trasy wynoszący 12: 01: 31 min ustanowiony podczas 5 Biegu Ziemi Limanowskiej przez Adama Jamińskiego został pobity przez trzech zawodników tj. Czerwińskiego Adama z Wieliczki czasem 11:05.18 min. Rekord pobili również Starżyński Andrzej z Końskiej Woli czasem 11:18.84 min  oraz Abderrahim Elasri  mieszkający w Chorzowie obywatel Maroka z czasem 11:31.11 .  Nowe rekordy trasy nie wzięły się z przypadku.

Adam Czerwiński to znakomity sportowiec Polski (ur. 2 października 1988 w Wiśniowej).W 2010 roku zdobył halowe wicemistrzostwo Polski w biegu na 800 metrów tym samym sezonie był drugi na młodzieżowych mistrzostwach kraju w Krakowie. Także w roku 2010 wywalczył złoto (bieg na 1500 metrów) oraz srebro (bieg na 800 metrów) mistrzostw Polski Akademickiego Związku Sportowego w Białej Podlaskiej. Dwukrotny wicemistrz Polski seniorów w biegu na 1500 metrów (2011 i 2018). Dwukrotny halowy mistrz kraju na 1500 metrów (2012 & 2014)). Na uwagę zasługuje również udział  w zawodach  Biegu Ziemi Limanowskiej Pana Stanisława Marca z  Nałęczowa. Pan Stanisław jest byłym mistrzem świata w kategorii 45 lat w biegach przełajowych na 8000m i byłym wicemistrzem świata w biegach górskich.  Oprócz znakomitych zawodników na zawodach w Starej Wsi pojawili się doskonali trenerzy sportowi z Powiatu Limanowskiego Pan Krzysztof Jarosz, Pani Anna Bubula oraz Pan Jan Ziemianin. Są trenerami kształtującymi wybitnych sportowców Polski  takich jak: Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec , Klaudia Kołodziej.

Bieg Ziemi Limanowskiej to nie tylko impreza sportowa ale uroczystość patriotyczna i edukacyjna. Obchodzone jest święto flagi przypadające na 2 maja w związku z tym uroczysty ceremoniał wciągnięcia flagi na maszt przy śpiewie hymnu narodowego dokonała drużyna strażaków OSP ze Starej Wsi.Słowo o patriotyźmie i  godności flagi Polski wygłosił proboszcz parafii Stara Wieś  ks. Prałat Marian Tyrka. Wymiar edukacyjny pełnił konkurs wiedzy o Janie Pawle II w związku 40 rocznicą pierwszej pielgrzymki naszego Papieża rodaka do Ojczyzny. Konkurs był rozegrany w dwóch kategoriach tj. wiedzy o Papieżu Janie Pawle II oraz konkurs plastyczny. Konkurs przygotowali nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi I. Na koniec imprezy 8 Bieg Ziemi Limanowskiej swoje zdolności wokalne zaprezentowała młoda artystka  ze Starej Wsi Magdalena Mól.Na uwagę zasługuje słoneczna pogoda, która nieustannie towarzyszy organizatorom od ośmiu lat prowadzenia zawodów. Jeszcze późno w nocy padający nieustannie  od kilku dni deszcz nie wskazywał na szansę diametralnej zmiany pogody.  Jednak pierwszomajowy słoneczny poranek ukazał że znów dopisze szczęście a więc bedzie nam towarzyszyć słoneczna pogoda. 

8 Bieg Ziemi Limanowskiej zaszczycili  swoją obecnością politycy parlamentarni i samorządowi w osobach: Posła na Sejm RP kandydata do Parlamentu Europejskiego  Arkadiusza Mularczyka, Senatora RP Pana Jana Hamerskiego, Radnej Województwa Małopolskiego Pani Urszuli Nowogórskiej, Członka Zarządu Powiatu Limanowskiego Czesława Kawalca, Radnego Powiatu Limanowskiego Jana Puchałę, Radnego Powiatu Limanowskiego Artura Żabę, Radnego Powiatowego Stefana Hutka, Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta, Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy, Radnego Miasta Limanowa Leszka Mordarskiego, Radnego Miasta Limanowa Piotra Zonia, Radnego Miasta Limanowa Janusza Kądziołki,  Radnej Gminy Limanowa Cecylii Kochańczyk. Radnego Gminy Limanowa Adama Rysia, Radnego Gminy Limanowa Bogdana Pałki, Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej Jacentego Musiała oraz Sołtys Wsi Urszuli Biernat. Słowa pozdrowienie do wszystkich uczestników przesłał Poseł na Sejm RP Józef  Leśniak.OFICJALNE WYNIKI VIII BIEGU ZIEMI LIMANOWSKIEJ
8 Bieg Ziemi Limanowskiej wsparły materialnie, rzeczowo i organizacyjnie następujące Osoby i Firmy:

Biskup Tarnowski Andrzej Jeż, Marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, Poseł na Sejm RP Arkadiusz Mularczyk, Senator Jan Hamerski, Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk, Poseł na Sejm RP Józef Leśniak, Radna Województwa Małopolskiego  Urszula Nowogórska, Starosta Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Czesław Kawalec, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Józef Jaworski, Radny Powiatu Limanowskiego Leszek Pieniążek, Radny Powiatu Limanowskiego Jan Puchała, Radny Powiatu Limanowskiego Artur Żaba, Radny Powiatu Limanowskiego Stefan Hutek, Radny Powiatu Limanowskiego Bogumił Grzyb, Radny Powiatu Limanowskiego Kazimierz Jasiński, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Radna Gminy Limanowa Cecylia Kochańczyk, Radny Gminy Limanowa Prezes Auto Moto Klubu Limanowa Bogdan Pałka, Radny Gminy Limanowa Adam Ryś, Radny Gminy Limanowa Antoni Frączek, Radny Miasta Limanowa Leszek Mordarski, Radny Miasta Limanowa Janusz Kądziołka, Proboszcz Parafii Stara Wieś ks. Marian Tyrka, Wikary Parafii Stara Wieś ks. Bartłomiej Wilkosz, Grupa Młodzieżowa Parafii Stara Wieś, Jacenty Musiał Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, Paweł Pięta Dyrektora MOS Limanowa, Urszula Biernat Sołtys Starej Wsi I, Rada Sołecka Stara Wieś I,  Stanisław Wąsik Dyrektor ZSTiO Limanowa, Prezes Firmy Gold Drop Pan Stanisław Gągała, Firma  Gold Drop,  Firma Elektrical Pana Wilhelma Mrożka, Firma BOGMAR Mszana Dolna,  Mirosław Kaja Auto Moto Klub Limanowa, Prezes Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi I  Maria Fiejtek, Panie z Stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Starej Wsi I,  Prezes Kółka Rolniczego w Starej Wsi Janina Dutka, Łukasz Dutka właściciela firmy gastronomicznej „DUTKA”  , Prezes OSP  Daniel Zagrodzki, Druhowie OSP Stara Wieś oraz innych jednostek OSP Powiatu Limanowskiego, Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im Jana Pawła II w Limanowej, Firma Auto-Moto-Max Pana Pałki Mariana, Pizzeria APOLLO, Firma Usługi Transportowe Przewóz Osób Pana Adama Wikara, Firma   AutoŚlazyk, Sklep spożywczo –przemysłowego Państwa Postrożnych, Pan Adam Dudek Prezes Banku Spółdzielczego w Limanowej, Firma Tip – Top Pana Andrzeja Biernata,  Firma Hydrolim Pana Wojciecha  i Beaty Dębskich, Firma PBM Sułkowscy Sp.J., Firma PARTNER-ALMA Stach, Król Sp. j,  Firma TYMBARK MWS SP Z O O SPÓŁKA KOMANDYTOWA , Firma LIMBUDEX  Pana Bogdana Wątroby, Firma Euro-Fliz Pana Piotra Chełmeckiego, Firma BOBAS Adrianny i Janusza Kwiatkowskich, Firma Handlowo-Usługowej Tacho Serwis Pana Janusza Mrowcy, Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Laskopol" Haliny Dudek, Romana Dudek Sp. Jawna, Firma PLASTUŚ Pani Haliny Zapała, Polskie Wody Lecznicze Sp. z o.o. Sp.k. Producent naturalnej wodymineralnej Gorczańska Krynica, Hurtownia Owoców i Warzyw Pana Mariusza Mola Firma SEZAM Janusza Musiała,Firmy Pif Sport Państwa Teresy i Feliksa Piwowarów, Pan Stanisław Golonka nauczyciel wychowania fizycznego, Pan Kazimierz Bieda nauczyciel wychowania fizycznego, Pan Stanisław Bieda nauczyciel wychowania fizycznego, Pan Adam Lachcik wychowania fizycznego, Pan Marek Kuna Zastępca Dyrektora  ZSTiO Limanowa, Pani Monika Tajduś nauczyciel wychowania fizycznego, Firma „Gomi” Pana Mirosława Opieli, Pan Marek Młynarczyk nauczyciel  wychowania fizycznego, Młodszego Inspektora Stanisława Dębskiego Dowódcy Jednostki Strzelec nr 2402, Dla Jednostki Strzelec nr 2402, Firma HURTOWNIA ŁOŻYSK MIKKA, Prezes Henryk Kapera Miejskiego Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Limanowej, Firma "Wrona" Sp.j. Państwa Jerzego i Barbary Wrona, Firma Gastronomicznej  Pani Teresy Woźniak, Właściciel  Karczmy MATRAS w Limanowej, Prezes Orlen Budonaft Pan Tadeusz Zając, Pani Ewa Matras Wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1  w Starej  WsiPani Halina Mąki Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi, Członkom Stowarzyszenia Kulturalno- Oświatowego Ziemia Limanowska: Marcin Król , Waldemar Karaczyn, Zofia Kulig, Renata Twaróg, Antoni Frączek, Firma  FHU JANTAR Pan Wiesław Koza.
 
 
 


Liczba wyświetleń: 3350
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne