Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Sukces lekkoatletów na mistrzostwach województwa w biegach przełajowych

02.04.2019
W dniu 30 marca na obiektach sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie w Parku Lotników odbyły się Mistrzostwa Województwa w Biegach Przełajowych. Zawodnicy uczestniczący w programie "lekkoatletyka dla każdego" realizowanego w Szkole Podstawowej w Mordarce zanotowali bardzo dobry występ zdobywając aż 4 medale.

W kategorii chłopców z rocznika 2010 Maciej Trojanowski obronił tytuł mistrza województwa z tamtego roku, a Alan Frączek wywalczył brązowy medal. W kategorii dziewcząt z rocznika 2007 Katarzyna Opiela wywalczyła brązowy medal. W kategorii dziewcząt rocznik 2005 Izabela Biernat zdobyła srebrny medal oraz tytuł wicemistrzyni województwa małopolskiego w biegach przełajowych.

Przypomnijmy, że  program „lekkoatletyka dla każdego”  pod patronatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Ministerstwa Sportu realizowany jest w Szkole Podstawowej w Mordarce  od marca 2015 r. Oprócz zajęć w szkole, lekkoatleci wyjeżdżają na zawody wojewódzkie oraz międzywojewódzkie, by móc rywalizować z kolegami z innych szkół.  Wszystkie działania związane z projektem lekkoatletyka dla każdego w 100% finansowane są ze środków Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oraz Urzędu Gminy Limanowa. Zajęcia prowadzi trener PZLA oraz nauczyciel wychowania fizycznego Krzysztof Trojanowski.

Zawodnikom oraz ich trenerowi Krzysztofowi Trojanowskiemu serdecznie GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów.


Liczba wyświetleń: 2094
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne