A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

I Powiatowy Kiermasz Wielkanocny

09.04.2019
Wczoraj na limanowskim rynku odbył się Pierwszy Powiatowy Kiermasz Wielkanocny, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców, jak również gości oraz dzieci i młodzieży, które brały udział w warsztatach rękodzielniczych. Organizatorem wydarzenia było Starostwo Powiatowe w Limanowej oraz Miasto Limanowa.Już od godzin porannych na płycie rynku w limanowej zrobiło się gwarno, a wszystko za sprawą przygotowanych stoisk z ozdobami, palmami i wypiekami wielkanocnymi, które  przyciągały licznie mieszkańców Limanowej i okolic. Na kiermaszu nie mogło zabraknąć  stoisk z rękodziełem przygotowanym przez uczestników warsztatów artystycznych „Czerwone Korale” z Pisarzowej, Stowarzyszenia Miłośników  Przeszłości i Rozwoju Wsi Pisarzowa oraz Kół Gospodyń Wiejskich z Sowlin i Lipowego.

Na wielkanocnych stoiskach gościli również m.in. Starosta Limanowski Mieczysław Uryga, Wicestarosta Limanowski Agata Zięba, Członek Zarządu Wojciech Włodarczyk, Radna Sejmiku Województwa Małopolskiego Urszula Nowogórska, Radni Powiatowi oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.
 
W trakcie trwania Kiermaszu, organizatorzy przygotowali w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej dla dzieci i młodzieży warsztaty z wykonywania palm i pisanek wielkanocnych. Warsztaty prowadziły panie Zofia Stanisz-Zoń oraz Małgorzata Górka, przy udziale członkiń stowarzyszenia „Czerwone Korale” z Pisarzowej. 


Liczba wyświetleń: 897
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30