Dotacja na prace konserwatorskie dla Parafii pw. św. Antoniego Opata w Męcinie

08.04.2019
Sejmik Województwa Małopolskiego w 2019 roku przyznał dotacje w ramach konkursu pn. „Ochrona zabytków Małopolski”. Łączna kwota dofinansowania na 83 zadania wyniosła 4 mln 960 tys. 900 zł. Wśród obiektów, które otrzymały dofinansowanie znalazła się Parafia pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie.

Udzielone dotacje pozwolą na wykonanie prac konserwatorskich, restauratorskich lub budowlanych, które uchronią przed zniszczeniem wiele cennych dzieł architektury murowanej i drewnianej, polichromii ściennych, rzeźb, obrazów i rzemiosła artystycznego.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie na zadanie pn.: Męcina, polichromia nawy, zakrystii i skarbczyka w kościele pw. Św. Antoniego Opata w Męcinie, XVII – XIX w., konstrukcja prac przy konserwacji nawarstwień malarskich ścian nawy oraz pełna konserwacja polichromii zakrystii i część skarbczyka otrzyma dofinasowanie w wysokości 126 tys. 758 zł.

Liczba wyświetleń: 2038