A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XXVII Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II z udziałem uczniów z Męciny

22.03.2019
21 marca br. społeczność Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie uczestniczyła w XXVII Forum Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej przebiegającym pod hasłem: „Jesteśmy wezwani do budowania przyszłości opartej na miłości Boga i bliźniego”. Spotkanie odbyło się, podobnie jak w latach ubiegłych, w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Tegoroczne forum przybrało dla uczestników z Męciny szczególny wymiar, bowiem mieli zaszczyt zaprezentować dorobek szkoły związany z pracą wokół nauki Patrona. Do Tarnowa udali się liczną delegacją na czele z  Dyrektor Marią Lupą, ks. Proboszczem Antonim Pisiem oraz zespołem regionalnym „Mali Męcinianie”. Na tę okoliczność przygotowali wystawę prezentującą działania i dokonania placówki. Goście mieli możliwość obejrzenia fotografii dokumentujących doniosłe chwile dla męcińskiej społeczności oraz zapoznania się z kronikami szkolnymi. Dopełnienie wystawy stanowił film pt. „Ta, co nie zginęła… łączy pokolenia”, będący reportażem z obchodów 100 – lecia Odzyskania Niepodległości.Pierwszym punktem forum była Droga Krzyżowa, którą prowadzili członkowie zespołu, a całości dopełniał wzruszający śpiew solistów przy pełnych liryzmu dźwiękach gitary. Następnie uczestnicy spotkania udali się do auli, gdzie zespół regionalny „Mali Męcinianie” zaprezentował koncert pt. „Święty Niepodległej”. Młodzież zaczęła swój występ od ludowej pieśni przy akompaniamencie instrumentalistów oraz autorskiej kompozycji poświęconej Patronowi. Kolejne utwory muzyczne przeplatane były wspomnieniami o Ojcu Świętym oraz poezją Karola Wojtyły. Jan Paweł II bowiem jak nikt rozumiał, że „wolności nie można tylko posiadać, ale trzeba ją stale zdobywać, tworzyć.” Na koniec młodzież złożyła wszystkim obecnym życzenia w wersji oficjalnej i gwarą oraz wręczyła ręcznie robione kartki wielkanocne wraz z bukiecikiem pachnących żonkili.


Występ młodych artystów został nagrodzony gromkimi brawami, a recytatorzy i soliści odbierali gratulacje od przedstawicieli innych szkół. Specjalne podziękowania za niezwykłe zaangażowanie zostały skierowane pod adresem Pani Dyrektor Marii Lupy, a przewodnicząca Społecznej Rady Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Tarnowskiej – pani Halina Węgrzyn wręczyła pamiątkową publikację. Ostatnim punktem spotkania była Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. biskup Leszek Leszkiewicz. Podczas liturgii młodzież naszej szkoły także brała aktywny udział poprzez czytania, śpiew przy akompaniamencie oraz procesję z darami ofiarnymi.

Na zakończenie uczestnicy forum otrzymali wielkanocne życzenia oraz zostali zaproszeni do udziału w kolejnych zjazdach Rodziny Szkół Jana Pawła II. Organizatorzy wyrazili nadzieję, że w kolejnych latach placówki noszące zaszczytne imię Papieża Polaka będą z równie wielkim zaangażowaniem podejmowały działania związane z osobą i nauczaniem św. Jana Pawła II.
           


Liczba wyświetleń: 1367
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30