A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

III Gminny Konkurs Recytatorski "Poezja to MY" w Starej Wsi

01.03.2019
"Ja lubię słyszeć mądre słowo!
Mądre słowo to jest jak ojciec i jak matka człowiekowi.
Nu, ja za mądre słowo to bym milę drogi szedł".
Maria Konopnicka - Mendel Gdański


Maria Konopnicka - mistrzyni słowa to hasło przewodnie III Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezja to MY, który odbył się w środę 27 lutego 2019 r. w SzkolePodstawowej Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi. Konkurs został objęty honorowym patronatem Wójta Gminy Limanowa Pana Jana Skrzekuta i Rady Rodziców SP Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi.

Trzecia edycja konkursu została poświęcona Marii Konopnickiej - niezwykłej postaci, która  nazywana jest geniuszem komunikatywności, wieszczem, poetką najbardziej społeczną za wszystkich poetów polskich. Jej bogata i różnorodna twórczość to skarbnica wiedzy o życiu, ludziach i ich charakterach oraz źródło wskazówek dotyczących naszego postępowania. Uroczystego rozpoczęcia konkursu dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi Halina Mąka. 


         
Do słownej rywalizacji przystąpiło ponad 40 uczestników z terenu Gminy Limanowa, recytując wybrany utwór Marii Konopnickiej. Uczniowie występowali w następujących kategoriach wiekowych:
 
  • Kategoria I – uczniowie klas 0 - I szkoły podstawowej,
  • Kategoria II – uczniowie klas II - III szkoły podstawowej,
  • Kategoria III – uczniowie klas IV - VI szkoły podstawowej,
  • Kategoria IV – uczniowie klasy VII-VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum.
 
Do oceny recytacji dzieci i młodzieży oraz wyłonienia zwycięzców powołano Jury w składzie: Joanna Michalik (przewodnicząca Jury Konkursu) - dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, Iwona Bulanda - nauczyciel języka polskiego w Zespole Szkół Nr 1 im. Józefa Piłsudskiego w Limanowej, a także Małgorzata Mikulska - główny specjalista ds. animacji kultury, kierownik Sekcji Animacji Kultury w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ.


 
Prezentowane utwory oceniane były pod względem następujących kryteriów: dobór repertuaru, opanowanie pamięciowe tekstu, interpretacja tekstu i ogólne wrażenie artystyczne. Poziom konkursu był bardzo wysoki. Uczestnicy mistrzowsko zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności, co zostało docenione przez Jury.
 
Przedstawiamy zwycięzców w poszczególnych kategoriach:
 
Kategoria I: klasy 0 – I szkoły podstawowej
I MIEJSCE   - Aleksandra Jabłońska (SP nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie)
II MIEJSCE  - Amelia Ruchałowska (SP im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem)
III MIEJSCE  - Dominika Kubacka (SP im. Królowej Jadwigi w Wysokiem)

WYRÓŻNIENIA 
   
 I wyróżnienie  - Julia Mąka (SP Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi)
 II wyróżnienie - Sabina Szymoniak (SP Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie)


   
Kategoria II: klasy II – III szkoły podstawowej
I MIEJSCE - Jan Biernat (SP Nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi)
II MIEJSCE - Łukasz Gądek (SP im. Juliana Tuwima w Kaninie )
III MIEJSCE - Mateusz Boczoń (SP Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie)

WYRÓŻNIENIA     
I wyróżnienie  - Gabriela Krzak (SP nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie)
II wyróżnienie - Klaudia Zygmunt (SP im. Królowej Korony Polskiej w Kłodnem)
III wyróżnienie - Zuzanna Urbaniak (SP im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej)


   
Kategoria III: klasy IV – VI szkoły podstawowej
I MIEJSCE  - Anna Mól (SP Nr 2 im. Stanisława Konarskiego w Starej Wsi)
II MIEJSCE - Julita Woźniak (SP nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie)
III MIEJSCE - Mateusz Radzięta (SP im. ks. Józefa Górszczyka w Pisarzowej)

WYRÓŻNIENIE - Łucja Kowalczyk (SP Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Siekierczynie)


     
Kategoria IV: klasa VII - VIII szkoły podstawowej, klasy III gimnazjum

I MIEJSCE - Marzena Pociecha (SP nr 2 im. Konstytucji 3-go Maja w Męcinie)
II MIEJSCE - Julia Szumańska (SP im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu)
III MIEJSCE - Katarzyna Golonka (SP im. Władysława Reymonta w Pasierbcu)

WYRÓŻNIENIE - Łukasz Król (SP Nr 2 im. Zygmunta Krasińskiego w Siekierczynie)


                                      
Uroczystego wręczenia nagród i pamiątkowych dyplomów laureatom III Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezja to MY. Maria Konopnicka - mistrzyni słowa, dokonały  Edyta Król - dyrektor GZOS w Limanowej oraz Halina Mąka - dyrektor SP Nr 1 im Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi.
   
Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy. Sponsorami III Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezja to MY. Maria Konopnicka - mistrzyni słowa, byli: Gmina Limanowa, Bank Spółdzielczy w Limanowej, Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej i Rada Rodziców przy SP Nr 1 w Starej Wsi.
 
Tegoroczny Gminny Konkurs Recytatorski Poezja to MY. Maria Konopnicka - mistrzyni słowa został wzbogacony wspaniałymi występami muzycznymi, utalentowanych uczniów z klasy III gimnazjum, Dominika Zonia i Marcina Tomaszka.


 
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania uczestnikom konkursu i ich opiekunom za pracę włożoną w przygotowanie uczniów do występów oraz udział w konkursie, szanownemu Jury Konkursu za ciężką pracę uwieńczoną trafnymi wyborami, a także Sponsorom za nieocenione wsparcie finansowe.
Podziękowania kierują również do uczniów z klasy III gimnazjum: Ani Janik, Julii Postrożny, Anety Kita, Gabi Nowak, Filipa Biernata, Dominika Zoń, Marcina Tomaszka i Marcina Twaroga za nieocenioną pomoc podczas tegorocznej edycji konkursu.
 
Konkurs został zorganizowany przez Szkołę Podstawową  Nr 1 im Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi, a za jego przygotowanie odpowiedzialne były nauczycielki  Agnieszka Mamak, Magdalena Cepielik oraz  Iwona Koczanowicz.
 
Gratulujemy laureatom III edycji konkursu i życzymy dalszych sukcesów!
 
WIĘCEJ ZDJĘĆ
 
 
 


Liczba wyświetleń: 1810
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30