A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Grand Prix Powiatowego Konkursu Poezji im. Jana Twardowskiego dla uczennicy z Męciny

06.03.2019
5 marca br. w Gminnym Ośrodku Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej odbył się XVI Powiatowy Konkurs Poezji ks. Jana Twardowskiego „Śpieszmy się kochać ludzi…”. Wśród laureatów konkursu znaleźli się uczniowie z terenu gminy Limanowa,  a  nagroda główna - Grand Prix konkursu  trafiła  w ręce  Dominiki Wiewióry ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Męcinie.Konkurs rozstrzygnął się w dwóch kategoriach – grupa młodsza (uczniowie klas IV – VI) i grupa starsza (uczniowie klas VII-VIII oraz III gimnazjum). O wygraną walczyło 48 osób, które oceniało jury w składzie: dr Katarzyna Pławecka - pracownik naukowy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, ksiądz Andrzej Wanat - proboszcz parafii w Laskowej oraz Małgorzata Mikulska - kierownik Sekcji Animacji Kultury Małopolskiego Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

Laureaci w grupie młodszej:

I  miejsce - Wiktoria Jarzmik ze Szkoły Podstawowej w Kamionce Małej
I  miejsce - Edyta Pietrzak ze Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjum w Kasinie Wielkiej
II miejsce - Marlena Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie
II miejsce - Zuzanna Augustyn ze Szkoły Podstawowej w Jaworznej
III miejsce - Szymon Biernat z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1 w Limanowej
III miejsce - Julita Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie
IV miejsce - Aleksandra Furtak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.

Wyróżnienia otrzymali:  Józef Bogacz ze Szkoły Podstawowej ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobrej,  Szymon Rokiciński z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Laskowej oraz Tomasz Wyżycki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi.

Laureaci w grupie starszej:

GRAND PRIX - Dominika WIEWIÓRA ze Szkoły Podstawowej  nr 1 w Męcinie

I miejsce - Wiktoria Paruch z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Laskowej
II miejsce - Agnieszka Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie
II miejsce - Kamila Pajor ze Szkoły Podstawowej w Pisarzowej
III miejsce - Karol Pietrzak ze Szkoły Podstawowej z oddziałami Gimnazjum w Kasinie Wielkiej
III  miejsce - Natalia Kędroń ze Szkoły Podstawowej  n 2 w Starej Wsi
IV miejsce - Nikola Jaworska ze Szkoły Podstawowej w Świdniku

Wyróżnienia otrzymali:
Ewelina Kuśnierz z Gimnazjum ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Dobrej, Dorota Pałka ze Szkoły Podstawowej w Pasierbcu oraz Anna Kęder ze Szkoły Podstawowej w Krosnej.

Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami książkowymi, a laureaci również nagrodami rzeczowymi. Uczestnikom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych edycjach konkursu.źródło/fot.: Powiat Limanowski

Liczba wyświetleń: 1027
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30