A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

„Do klasy przez pasy” - spotkanie edukacyjne dla uczniów klas I w Szkole Podstawowej w Mordarce

28.03.2019
W dniu 27 marca br. w hali sportowej przy Szkole Podstawowej  im. Stanisława Wyspiańskiego w Mordarce odbyło się spotkanie edukacyjne skierowane do uczniów klas I dotyczące bezpieczeństwa na drodze, a wszystko to za sprawą projektu pn. „Do klasy przez pasy”, realizowanego przez Stowarzyszenie Aktywne Wsparcie Inicjatyw Społecznych (AWIL) z siedzibą w Łukowicy.  Projekt dofinansowany został przez Fundacje BGK w ramach programu „ Na dobry początek”.Spotkanie rozpoczęło się od przywitania małych słuchaczy, a także ich opiekunów, którego dokonała Iwona Kuzak – Koordynator Projektu. Następnie głos został przekazany funkcjonariuszom z  Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. Policjanci podczas swojego wystąpienia w doskonały sposób przekazali swoją wiedzę, jednocześnie utrwalając z dziećmi zasady dotyczące ruchu drogowego oraz przypomnieli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa dzieci w szkole i w domu. Omówili z najmłodszymi zasady prawidłowego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni w sytuacjach, gdy nie ma chodnika. Policjanci  przypomnieli podstawowe zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię.  Następnie wytłumaczyli jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się  o pomoc w sytuacji zagrożenia.  Rozmawiali również z dziećmi o numerach alarmowych i sytuacjach, w których są wykorzystywane. Funkcjonariusze przypomnieli też o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży oraz korzystaniu z fotelika lub podkładki, a także konieczności noszenia odblasków zwłaszcza poza obszarem zabudowanym i po zmierzchu. Dzięki przygotowanym znakom drogowym, sygnalizacji świetlnej, a także specjalnym matom, które imitowały prawdziwą drogę wraz z przejściem dla pieszych dzieci miały możliwość pod czujnym okiem policjantów poćwiczyć przechodzenie przez przejście dla pieszych. Dzieci z dużym zainteresowaniem wysłuchały rad i wskazówek zaproszonych gości. Funkcjonariusze wraz z przedstawicielami Stowarzyszenia AWIL przekazali młodym uczestnikom spotkania materiały odblaskowe w postaci kamizelek, opasek na rękę i worków na buty.Na młodych uczestników spotkania czekała w tym dniu jeszcze jedna wyjątkowa niespodzianka, a było nią przedstawienie pt. „Cenne rady” w wykonaniu teatru lalek ,,Bajka” z miejscowości Przysietnica w gminie Stary Sącz. Celem przedstawienia było ukazanie jak unikać zagrożeń na ulicy, czyli przestrzegania zasad ruchu drogowego, oraz gdzie szukać pomocy, jeśli brak obok rodziców lub opiekunów również, aby nie ufać obcym, nie nawiązywać z nimi znajomości i nie przyjmować od nich prezentów. Pięknie wykonane lalki i ciekawa scenografia sprawiły, że wszystkie dzieci z wielkim zainteresowaniem śledziły przygody poszczególnych bohaterów przedstawionych w prezentowanych bajkach.Występ teatrzyku został nagrodzony gromkimi brawami.


Liczba wyświetleń: 1049
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30