Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

XXI Plebiscyt na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera 2018 roku rozstrzygnięty

25.02.2019
W sobotę, 23 lutego br.  w restauracji „Siwy Brzeg” w Limanowej odbyło się uroczyste podsumowanie XXI Plebiscytu na Najpopularniejszego Piłkarza i Trenera Ziemi Limanowskiej 2018 roku. Wśród laureatów plebiscytu znalazło się trzech piłkarzy i dwoje działaczy z klubów sportowych działających na terenie gminy Limanowa.

Wśród zaproszonych gości pojawił się m.in. prezes Małopolskiego Związku Piłki Nożnej - Ryszard Niemiec, prezes Okręgowego Związku Piłki Nożnej - Robert Koral, burmistrz Limanowej, przedstawiciel Urzędu Miasta w Mszanie Dolnej oraz wójtowie poszczególnych gmin powiatu limanowskiego, w tym Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, który wręczył nagrody dla wyróżnionych w plebiscycie piłkarzy i działaczy z terenu naszej gminy.

Tytuł Najpopularniejszego Piłkarza klasy A trafił w ręce Dominika SUŁKOWSKIEGO z LKS Mordarka, drugie miejsce w kategorii piłkarz klasy okręgowej zajął Albert NOWAK z LKS Rupniów i również drugie miejsce wśród piłkarzy klasy B – Albert WĄSOWICZ z LKS „Wierchy” Pasierbiec. Tytuły Działacza Roku za pracę na rzecz rozwoju i popularyzacji piłki nożnej trafiły do Iwony Słowiak – Bąby (prezes LKS Mordarka) oraz do Stanisława Piegzy (prezesa LKS Rupniów).

Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach

Najpopularniejszy piłkarz IV ligi w 2018 roku:            
1. Maciej Krzyżak - MKS Limanovia: 520 głosów ( 37% )
2. Szymon Witek - MKS Limanovia: 436 głosów ( 31% )
3. Dawid Plata - MKS Limanovia: 367 głosów ( 26% )
 
Najpopularniejszy piłkarz klasy okręgowej w 2018 roku:       
1. Patryk Nowak - KS Sokół Słopnice: 591 głosów ( 43% )
2. Albert Nowak - LKS Rupniów: 388 głosów ( 29% )


3. Mariusz Koszut - LKS Zalesianka: 104 głosów ( 8% )
 
Najpopularniejszy piłkarz klasy "A" w 2018 roku:      
1. Dominik Sułkowski - LKS Mordarka: 252 głosów ( 39% )


2. Tomasz Miśkowiec - LKS Dobrzanka: 146 głosów ( 22% )
3. Marcin Gwiżdż - AKS Ujanowice: 97 głosów ( 15% )
 
Najpopularniejszy piłkarz klasy "B" w 2018 roku:      
1. Krystian Bodziony - LKS Uran Łukowica: 246 głosów ( 57% )
2. Albert Wąsowicz - LKS Wierchy Pasierbiec: 70 głosów ( 16% )
3. Artur Lizak - LKS Jodłownik: 52 głosów ( 12% )
 
Najpopularniejszy trener IV ligi w 2018 roku:
Piotr Gruszka (Orkan Szczyrzyc) 

Najpopularniejszy trener klasy okręgowej w 2018 roku:
Wojciech Tajduś - KS Sokół Słopnice: 886 głosów ( 56% ) 

Najpopularniejszy trener klasy "A" w 2018 roku:
Rafał Gabryś - LKS Gorce Kamienica: 441 głosów ( 47% ) 

Najpopularniejszy trener klasy "B" w 2018 roku:
Dawid Rosiek - LKS Jaworzanka Jaworzna: 105 głosów ( 73% ) 

Najpopularniejszy trener grup młodzieżowych w 2018 roku:
1. Karol Dziadoń - LKS Dobrzanka: 817 głosów ( 37% )
2. Mateusz Łątka - LKS Płomień Limanowa: 417 głosów ( 19% )
3. Artur Matras - KS Sokół Słopnice: 420 głosów ( 19% )
 
Limanowski Podokręg Piłki Nożnej wyróżnił także zawodników grup młodzieżowych. Nie przeprowadzono w tej kategorii głosowania. Zarząd LPPN wybrał zawodników, którzy trenują w znanych klubach lub powoływani są do reprezentacji województwa i Kadry Narodowej w swoich kategoriach wiekowych. Nagrodzone zostały również dziewczęta. Wyróżnienie otrzymali: Wojciech Czepieli (wychowanek MUKS Halny Kamienica, obecnie Wisła Kraków), Wojciech Gacal (Dobrzanka Dobra, Zagłębie Lubin), Konrad Gruszkowski (Turbacz Mszana Dolna, Wisła Kraków), Sabina Kornaś (Turbacz Mszana Dolna, Rysy Bukowina Tatrzańska), Weronika Kaim (MUKS Halny Kamienica), Mariusz Kutwa (MUKS Halny Kamienica, Wisła Kraków), Julia Matras (Płomień Limanowa), Konrad Mrózek (KS Tymbark, Cracovia Kraków), Krzysztof Toporkiewicz (KS Tymbark, SMS Łódź), Wojciech Urbański (KS Tymbark, Wisła Kraków), Zuzanna Rosiek (AKS Ujanowice, Starówka Nowy Sącz).
Tytuł Działacza Roku Zarząd Limanowskiego Podokręgu Piłki Nożnej przyznał Dariuszowi Mrożkowi (Akademia Piłkarska Limanovia) i Jerzemu Miśkowcowi (Dobrzanka Dobra). W tej kategorii wyróżnienia otrzymali również: Iwona Słowiak-Bąba (LKS Mordarka), Antoni Kaleta (Orkan Szczyrzyc), Stanisław Piegza (LKS Rupniów), Janusz Piotrowski (MUKS Halny Kamienica), Antoni Skirliński (Krokus Przyszowa).

Wyróżnienie przyznano także Jackowi Bugajskiemu, uchwałą Zarządu OZPN Nowy Sącz za wkład w rozwój piłkarstwa na ziemi limanowskiej i sądeckiej otrzymał tytuł Ambasadora Futbolu Nowosądeckiego.
 


Liczba wyświetleń: 3598
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne