Ponad 200 uczniów z gminy Limanowa uczyło się "Jeździć z głową"

27.02.2019
Dobiegła końca kolejna edycja projektu pn. „Jeżdżę z głową”  realizowanego przez Gminę Limanowa przy dofinansowaniu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W zajęciach wzięło udział 210 uczniów, uczęszczających do klas drugich szkół podstawowych z terenu gminy Limanowa. W ramach programu dzieci miały zapewnionych 16 godzin  nauki jazdy na nartach pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, dowóz, sprzęt oraz opiekę nauczycieli w trakcie pobytu na stoku. Zajęcia odbywały się na dwóch stacjach narciarskich: Limanowa - Ski oraz Laskowa – Ski, gdzie uczniowie rozwijali podstawowe umiejętności jazdy na nartach, poprawiali  kondycję oraz poznawali zasady bezpiecznego zachowania się na stoku.

Na zakończenie zajęć, uczestnicy otrzymali od Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta pamiątkowe certyfikaty,  potwierdzające udział w projekcie.

Podziękowania za dotychczasową realizację projektu, skierowali do wójta i obecnej na podsumowaniu projektu dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyty Król opiekunowie dzieci, wyrażając chęć  udziału w  kolejnych jego edycjach.

Całkowity koszt realizacji projektu wyniósł 146.000,00 zł.