A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Bezpiecznego Internetu w Szkole Podstawowej w Nowym Rybiu

08.02.2019
"Działajmy razem!" -  kierując się tym hasłem społeczność Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Nowym Rybiu aktywnie włączyła się w inicjatywę Dnia Bezpiecznego Internetu.W tym dniu wszyscy uczniowie mieli możliwość wziąć udział w zajęciach poświęconych tematyce bezpieczeństwa w sieci.Zwrócono szczególną uwagę na zasady netykiety, wspólnie zastanawiano się w jaki sposób można uchronić się przed zagrożeniami, podkreślono jak należy reagować w sytuacjach niebezpiecznych.   Zajęcia zostały dostosowane do wieku odbiorców, najmłodsi uczniowie dowiedzieli się czym jest internet, oglądali filmy edukacyjne, rozwiązywali zagadki logiczne. Starsi uczniowie wzięli udział w teście wiedzy o bezpieczeństwie w sieci. Osoby z najwyższymi wynikami reprezentowały rówieśników w międzyklasowej rywalizacji – uczniowie wypełniali krzyżówki, łamali szyfry, rozwiązywali zadania logiczne. W tym dniu przeprowadzono również zabawę „Milionerzy”, która sprawiła zebranym wiele radości. Uczniowie podsumowując szkolne święto zwrócili uwagę, że każdy z nas ma wpływ na to jaki będzie internet. 

Jak podkreśla nauczyciel informatyki „Poprzez realizowane działania chcemy promować bezpieczne korzystanie z cyberprzestrzeni. Nie powinniśmy zniechęcać uczniów do korzystania z komputera i sieci, a kształtować świadomych i mądrych użytkowników internetu, którzy będą z niego korzystać w sposób twórczy i kreatywny.”
 


Liczba wyświetleń: 1176
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30