A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej nr 2 w Męcinie

18.02.2019
Kochamy Was Babciu i Dziadku… tymi słowami dnia 7 lutego 2019 roku powitali swoich bliskich uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie. Takie spotkania stały się już tradycją i od lat są pieczołowicie kultywowane w  placówce. Oprócz dostojnych seniorów, akademię uświetnili swoją obecnością Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół Edyta Król oraz Proboszcz Parafii w Męcinie Antoni Piś.

Uroczystość zainaugurował Dyrektor szkoły Bogdan Woźniak, który złożył drogim seniorom serdeczne życzenia zdrowia i pociechy z wnucząt oraz zaprosił szanownych gości do obejrzenia programu artystycznego. Uczniowie wyrecytowali, wyśpiewali i wytańczyli swoją miłość oraz wdzięczność za serce, które mają dla nich kochane Babcie i Dziadkowie. Widzowie mogli więc podziwiać nastrojowy taniec w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego. Następnie na scenę w ludowym rytmie ruszyły pierwszaki, które wszystkich zachwyciły choreografią i strojami. Później zabrzmiała muzyka poważna, a w jej takt z szarfami pląsały dziewczęta z klas II, IV i V. Wreszcie swoje umiejętności taneczne zaprezentowały uczennice z klasy VII. Zgromadzeni wysłuchali również piosenek Anny Jantar Moje jedyne marzenie i Haliny Kunickiej Orkiestry dęte. Wielki aplauz widzów wywołał występ chłopców z klasy VIII w piosence Umówiłem się z nią na dziewiątą.Nie zabrakło również tradycyjnego Sto lat granego na instrumentach dętych, przy wtórze którego uczniowie klasy VIII wręczali Babciom i Dziadkom przygotowane specjalnie na tę okazję podarunki.
Zwieńczeniem imprezy było wystąpienie Wójta Gminy Limanowa Jana Skrzekuta, który w ciepłych słowach zwrócił się do szanownych seniorów, życząc im wszystkiego najlepszego i gratulując im wspaniałych wnuków. Po części oficjalnej przewodnicząca szkoły zaprosiła gości na poczęstunek przygotowany przez Radę Rodziców.

Wszyscy goście opuszczali mury szkoły z uśmiechem na twarzy i z obietnicą spotkania za rok.


Liczba wyświetleń: 1260
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30