Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Chłopcy ze Starej Wsi Mistrzami Powiatu w koszykówce

09.01.2019
4 stycznia br. w hali sportowej przy SP nr 3 Limanowa odbyły się Powiatowe Igrzyska Dzieci w koszykówce chłopców z rocznika 2006 i młodszych. Gminę Limanowa reprezentowali chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Starej Wsi, którzy okazali się bezkonkurencyjni nie tylko w naszej gminie, ale i w całym powiecie!

Organizatorem zawodów był ZPO - Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego w Limanowej oraz Powiatowy SZS Limanowa. Do zawodów zgłosiło się 7 zespołów: SP Łukowica, ZSP 1 Limanowa, ZSiP Olszówka, SP Poręba Wielka, SP 2 Mszana Dolna, SP 1 Stara Wieś, ZPO Słopnice. W wyniku losowania drużyny zostały podzielone na 2 grupy i grały systemem „każdy z każdym”.

W meczu finałowym chłopcy ze Starej Wsi wynikiem 11:8 pokonali kolegów z ZSP 1 Limanowa i tym samym zostali Mistrzami Powiatu Limanowskiego w Koszykówce.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Antkiewicz Adam, Dudek Sebastian, Franczak Wojciech, Grabowski Dariusz, Gros Grzegorz, Gros Krzysztof,  Krzeszowiec Jakub, Mąka Tomasz, Sabura Kacper, Stach Mateusz, Trela Szymon, Więcek Maciej, Włodarczyk Mateusz.

Warto podkreslić, że dzień wcześniej również dziewczęta ze Starej Wsi odnotowały sukces na zawodach powiatowych  i zostały V- ce Mistrzyniami Powiatu w tej samej dyscyplinie!

Obu drużynom ze Starej Wsi oraz ich opiekunowi - panu Markowi Młynarczykowi gratulujemy sukcesu,a  chłopcom życzymy powodzenia w dalszych etapach rozgrywek.
 


Liczba wyświetleń: 2184
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne