Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Chłopcy z Pisarzowej Mistrzami Gminy w piłce siatkowej

09.01.2019
Kolejnym sukcesem drużyny z Pisarzowej zakończyły się rozegrane wczoraj Mistrzostwa Gminy Limanowa w piłce siatkowej chłopców z roczników 2003/04/05.  O miano najlepszej drużyny i awans na zawody powiatowe rywalizowało pięć szkół: SP Nowe Rybie, SP nr 1 w Męcinie, SP Pisarzowa, SP nr 1 w Siekierczynie oraz SP nr 2 w Siekierczynie.


 
Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. W przypadku remisu o zwycięstwie decydował dodatkowy, krótszy set – tzw.  tie-break.  Turniej obfitował w  wiele ciekawych akcji  i efektownych asów serwisowych. Najbardziej zacięta walka o najwyższe miejsce na podium, rozegrała się  pomiędzy ubiegłorocznymi Mistrzami z Pisarzowej i drużyną z Męciny. Oba zespoły do finałowego starcia  przystąpiły bez wcześniejszej straty choćby jednego seta.  Walka o zwycięstwo rozstrzygnęła się dopiero w emocjonującym tie break’u w którym gospodarze z Pisarzowej pokonali kolegów z Męciny i tym samym obronili tytuł Mistrzów Gminy Limanowa w Piłce Siatkowej!
 
Klasyfikacja końcowa:

I  miejsce – SP Pisarzowa
II miejsce – SP nr 1 w Męcinie
III miejsce – SP nr 1 w Siekierczynie
IV miejsce – SP nr 2 w Siekierczynie
V miejsce – SP Nowe Rybie
 
Zwycięska drużyna z Pisarzowej grała w składzie: Bernacki Igo, Cabała Maciej, Judka Damian,  Konik Jakub, Koszut Mateusz, Kubacki Filip, Liptak Kamil, Małucha Mikołaj, Pietrzak Szymon, Smoleń Jakub, Wójcik Wiktor.
 
Wszystkie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy ufundowane przez Urząd Gminy w Limanowej, a trzy pierwsze miejsca dodatkowo zostały wyróżnione pucharami wręczonymi przez  Dyrektor Szkoły Podstawowej  w Pisarzowej  Magdalenę Strzebońską oraz kierownika Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa Wojciecha Korabika.

Chłopcom z Pisarzowej oraz ich opiekunowi  Michałowi Majce gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia na zawodach powiatowych, które odbędą się już w najbliższy piątek tj. 11 stycznia!
 


Liczba wyświetleń: 2978
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne