Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Aktywne ferie z LKS Mordarka

31.01.2019
Dwa tygodnie zimowego wypoczynku to czas, który zamiast spędzać  przy telewizorze czy komputerze  można poświęcić rozwijaniu swoich zainteresowań. Wiedzą o tym zawodnicy klubu LKS Mordarka, którzy jak na prawdziwych sportowców przystało, postawili na aktywny wypoczynek.

W pierwszym tygodniu ferii w klubie organizowany był obóz dochodzeniowy w którym wzięło udział 24 zawodników. Oprócz treningów typowo piłkarskich, odbywały się  również treningi motoryczne i ogólnorozwojowe oraz sparingi z innymi drużynami.  Nie zabrakło też innych atrakcji – uczestnicy zajęć wybrali się do kina  oraz do Parku Trampolin w Nowym Sączu.Z kolei drugi tydzień ferii był bardzo pracowitym czasem dla 40 zawodników klubu, którzy uczestniczyli w  ośmiodniowym zgrupowaniu w Głuchołazach. W obozie wzięło udział: 3 orlików, 26 młodzików, 8 trampkarzy oraz 3 juniorów. Cały pobyt na obozie był dokładnie zaplanowany. Zawodnicy każdy dzień rozpoczynali porannym rozruchem i przygotowaniem do kolejnych, szczegółowo zaplanowanych zajęć. Na szczęście znalazł się też czas na odpoczynek i zabawę.

Jak podsumowują  organizatorzy i uczestniczący w obozie trenerzy:

  - Liczymy na to, że z każdym kolejnym obozem liczba uczestników będzie wzrastać, ponieważ obozy są bezsprzecznie najważniejszym elementem w rozwoju każdego zawodnika. To właśnie tutaj można poznać gdzie znajdują się nasze granice, które musimy pokonywać na treningach przez cały rok, tutaj uczymy się budowania relacji z kolegami z drużyny, tego, jak rozwiązywać problemy jeśli się pojawią, tutaj zawodnicy uczą się jak zadbać o siebie, będąc z dala od rodziców. Tutaj wreszcie uczymy się dyscypliny, która jest w życiu każdego sportowca cechą konieczną do osiągania sukcesów. Wszystkich tych problemów mogli doświadczyć zawodnicy, którzy zdecydowali się spędzić drugi tydzień ferii w treningowym rygorze, zamiast siedzieć przed komputerem lub korzystać z innych rozrywek, do których tak uporczywie zachęca nas dzisiejszy świat. Z obozu wracamy z bagażem wniosków i doświadczeń, które będą drogowskazem dla trenerów, a także dla samych zawodników. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z obozu, a kto nie pojechał niech żałuje i już rezerwuję miejsca na wakacje.

Obóz Głuchołazy 2019 w liczbach:
19 przeprowadzonych jednostek treningowych, w tym trampkarze rozegrali trzy gry kontrolne z drużynami: KSPN Pogoń Kraków, Orły Komorniki i Talent Białystok, młodzicy 2006 - dwie gry kontrolne z drużynami Orły Komorniki i Hattrick Głuchołazy, młodzicy 2007 - 4 gry kontrolne z drużynami Baszta Rytwiany- 2 mecze, Talent Białystok, MUKS Kostrzyn nad Odrą drużyna dziewczęca. Łączny czas treningu 25 godzin razy 40 zawodników daje razem 1000 godzin spędzonych na treningach łącznie przez wszystkich zawodników.

Więcej zdjęć oraz szczegółowe relacje z każdego dnia zajęć można znajść na oficjalnym funpage'u klubu LKS Mordarka


Liczba wyświetleń: 2361
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne