Informacja o II sesji Rady Gminy Limanowa

07.12.2018
W dniu 6 grudnia 2018 r. o godz. 13.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Limanowa odbyła się II sesja Rady Gminy Limanowa.

W posiedzeniu sesji  uczestniczyli radni, sołtysi, Wójt Gminy Limanowa Jan Skrzekut, jego Zastępca – Wojciech Pazdan, kierownicy i dyrektorzy wydziałów i jednostek organizacyjnych gminy, jak również zaproszeni goście: radny Powiatu Limanowskiego Stefan Hutek oraz przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.

Przewodniczący Rady Gminy Stanisław Młyński, po przywitaniu gości, stwierdzeniu quorum oraz przyjęciu porządku obrad, dokonał otwarcia posiedzenia.

Na początku obrad Wójt Gminy Jan Skrzekut przedstawił zebranym informację dotyczącą uruchomienia działalności Ośrodka Zdrowia w Męcinie. Ponadto Wójt Gminy zapoznał radnych o działalności Wójta w okresie międzysesyjnym.

W dalszej części posiedzenia, radni powołali stałe Komisje Rady Gminy:
  • Komisję Rewizyjną,
  • Komisję Skarg, Wniosków i Petycji,
  • Komisję Finansów i Rozwoju Gospodarczego,
  • Komisję Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej,
  • Komisję Kultury, Sportu i Turystyki oraz
  • Komisję Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Planowania Przestrzennego.

Podczas sesji Rada Gminy Limanowa podjęła uchwały w sprawie:
  1. zmian w budżecie Gminy Limanowa na 2018 r.,
  2. zmiany wieloletniej prognozy finansowej Gminy Limanowa,
  3. zaciągnięcia długoterminowej pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację zadania  p.n. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w sołectwie Stara Wieś”,
  4. zaciągnięcia długoterminowej pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację zadania  p.n. „Budowa oczyszczalni ścieków w sołectwie Stara Wieś”,
  5. uchylenia uchwały w sprawie zaciągnięcia długoterminowej pożyczki w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie na realizację zadania  p.n. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej zachodniej części Gminy Limanowa – etap II”,
  6. uchwalenia Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Narkomanii na 2019 r.,
  7. przyjęcia na 2019 r. programu współpracy Gminy Limanowa z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami, prowadzącymi działalność pożytku publicznego na terenie gminy Limanowa w zakresie odpowiadającym zadaniom Gminy Limanowa,
  8. uzgodnienia przeprowadzenia zabiegów pielęgnacyjnych pomnika przyrody
    w Pisarzowej i w Starej Wsi
  9. wstępnej lokalizacji przystanków komunikacyjnych przy drodze powiatowej
    w miejscowości Nowe Rybie,
  10. określenia wysokości stawek podatku od nieruchomości oraz stawek podatku od środków transportowych na terenie Gminy Limanowa, które nie ulegają zmianom w stosunku do obowiązujących stawek,
  11. wyrażenia zgody na nabycie nieruchomości położonej w Świdniku – gmina Łososina Dolna, w ramach „Programu integracji społeczności romskiej w Polsce na lata 2014-2020”.
Na zakończenie obrad Wójt Gminy Jan Skrzekut oficjalnie przedstawił swojego zastępcę Wojciecha Pazdana, wręczając mu akt powołania. Wicewójt Wojciech Pazdan podziękował za miłe przyjęcie i zaprosił  wszystkich do współpracy.