Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Chcesz korzystać z „małego ZUS” od 2019 roku? Zarejestruj się do 8 stycznia!

31.12.2018
Od 1 stycznia 2019 roku przedsiębiorcy, którzy działają na niewielką skalę, mogą skorzystać z kolejnej ulgi w opłacaniu składek na ubezpieczenia społeczne, czyli „małego ZUS”. Jeśli przychody za ubiegły rok z działalności gospodarczej nie przekroczą trzydziestokrotności minimalnego wynagrodzenia (63 tys. zł za 2018 rok),można płacić obniżone, proporcjonalne do przychodu, składki na ubezpieczenia społeczne.
 
Przypominamy, że przedsiębiorcy, którzy spełniają warunki do skorzystania z ulgi i chcą płacić niższe składki w roku 2019, w okresie od 1 do 8 stycznia 2019 powinni wyrejestrować się z dotychczasowych ubezpieczeń i zarejestrować się do „małego ZUS” z nowym kodem tytułu ubezpieczenia (05 90 xx – jeśli nie masz ustalonego prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy, 05 92 xx – jeśli masz ustalone prawo do renty).
 
Zmianę tę można przeprowadzić online poprzez www.ceidg.gov.pl, wypełniając formularz ZUS ZUA lub ZUS ZZA.
 
Więcej informacji na temat „małego ZUS” znajdziesz na Biznes.gov.pl
 
W przypadku pytań, prosimy o kontakt z Centrum Pomocy Przedsiębiorcy. Infolinia : 801 055 088 lub 22 765 67 32 w dni robocze w godzinach od 7.00 do 17.00.

Liczba wyświetleń: 2342
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne