Za nami Igrzyska Dzieci w unihokeju dziewcząt i chłopców

27.11.2018
27 listopada na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi odbyły się Igrzyska Dzieci z rocznika 2006 i młodszych w unihokeju dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji o tytuł mistrzowski i awans na zawody powiatowe stanęły reprezentacje czterech szkół: Szkoły Podstawowej nr 1 w Męcinie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie, Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi oraz Szkoły Podstawowej w Pisarzowej.

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym” a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał sędzia – Józef Smęda. Przed rozpoczęciem sportowych zmagań, na zawodników i zawodniczki czekała niespodzianka - na parkiecie zaprezentowały się cheerleaderki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi, które w dniu wczorajszym zajęły drugie miejsce na Mistrzostwach Powiatu Szkolnych Zespołów Tanecznych.

Po widowiskowym wstępie, rozpoczęła się zacięta rywalizacja. W walce o najwyższe miejsce na podium bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta z Pisarzowej.  Z kolei w kategorii chłopców zacięta walka o punkty zakończyła się sukcesem drużyny gospodarzy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Pisarzowej

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi

Klasyfikacja końcowa chłopców:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Starej Wsi

II miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Pisarzowej
IV miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie

W uroczystym podsumowaniu turnieju  i wręczeniu nagród uczestniczyli Wójt Gminy Limanowa – Jan Skrzekut, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Starej Wsi – Marek Twaróg oraz Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik. Każda z drużyn otrzymała nagrody i pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze miejsce zostały dodatkowo wyróżnione pucharami.

Zwycięskim drużynom oraz ich opiekunom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na zawodach powiatowych, które odbędą się już w najbliższy czwartek  w Szkole Podstawowej nr 2 w Starej Wsi.