Artyści z gminy Limanowa po występach na "Limanowskiej Słazie"

26.11.2018
Dobiegł końca 44. Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”. W ramach trzydniowego święta folkloru w 92 punktach programowych  zaprezentowało się blisko 800 artystów, wśród których nie zabrakło twórców z gminy Limanowa.

Festiwal Folklorystyczny "Limanowska Słaza"  odbywał się w dniach od 22 do 25 listopada 2018 r. w budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej, gdzie obecnie znajduje się tymczasowa siedziba LDK. Wszystkie konkursowe prezentacje oceniała Komisja Konsultantów w składzie:

1. Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog
2. Michalina Wojtas – choreograf
3. Jadwiga Adamczyk – muzyk, folklorysta
4. Benedykt Kafel – etnograf
5. Artur Czesak – językoznawca, dialektolog

która ostatecznie artystom z gminy Limanowa przyznała :

W kat. ZESPOŁY REGIONALNE  /Dorośli/:

I miejsce i nagrodę pieniężną w wys. 1000 zł zespołowi regionalnemu "SPOD KICEK" z Mordarki

III miejsce i nagrodę  pieniężną w wys. 600 zł zespołowi regionalnemu "KIJOM WORCI" z Pisarzowej

W kat. GRUPY REGIONALNE:

II miejsce i nagrodę pieniężną w wys. 300 zł  - KGW Stara Wieś I

W kat. MUZYKI LUDOWE /Dorośli/:
I miejsce i nagrodę pieniężne 400 zł - SPOD KICEK z Mordarki

W kat. INSTRUMENTALIŚCI LUDOWI /Dorośli/:

W kategorii heligonek - wyróżnienie i okolicznościowy upominek - Józefowi  Tokarczykowi z Mordarki

W kat. ŚPIEW SOLOWY /Dorośli/:

III miejsce i nagrodę pieniężną w wys. 100 zł  - Marii Franczak ze Starej Wsi

W kat. GRUP ŚPIEWACZYCH /Dorośli/:
II miejsce i nagrodę pieniężną w wys.  150 zł - grupie śpiewaczej SPOD KICEK z Mordarki

III miejsce i nagrodę pieniężną w wys. 100 zł  - grupie śpiewaczej KIJOM WORCI z Pisarzowej

W kat. GAWĘDZIARZE /Dorośli/:

I miejsce i nagrodę pieniężną w wys. 200 zł - Stanisławowi Ptaszkowi z Pasierbca.
Decyzją Jury gawędziarz Stanisław Ptaszek zakwalifikowany został na 53. Ogólnopolski Konkurs Gawędziarzy, Instrumentalistów, Drużbów i Starostów Weselnych „Sabałowe Bajania” , który w sierpniu 2019 roku odbywać sie będzie w Bukowinie Tatrzańskiej.

Wszystkim artystom reprezentującym gminę Limanowa podczas "44. Limanowskiej Słazy" składamy gratulacje za wspaniałe występy oraz zdobyte nagrody i wyróżnienia, życząc dalszych sukcesów.

Poniżej szczegółowy Protokół z 44.Festiwalu "Limanowska Słaza" .

(fot. : LDK ; archiwum Urzędu Gminy Limanowa)