Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

44. Limanowska "SŁAZA" z udziałem artystów z gminy Limanowa

19.11.2018
Ponad 700 wykonawców z całego regionu Limanowszczyzny i nie tylko zaprezentuje się na 44. Festiwalu Folklorystycznym Limanowska SŁAZA. Wśród uczestników festiwalu nie zabraknie artystów z terenu gminy Limanowa.

Tegoroczny, 44. Festiwal, odbędzie się w dniach od 22 do 25 listopada. Wydarzenie kultywuje i chroni od zapomnienia niezwykle bogate dziedzictwo kultury Lachów Limanowskich, Lachów Sądeckich, Lachów Szczyrzyckich, Lachów od Dobrej, Zagórzan, Górali Sądeckich. Prezentacje zostały podzielone na następujące kategorie: Zespoły Regionalne, Grupy Regionalne, Muzyki Ludowe, Instrumentaliści, Śpiewacy, Grupy Śpiewacze, Gawędziarze Ludowi oraz Mistrz i Uczeń.

Jak co roku na "Słazie" nie zabraknie artystów z gminy Limanowa, a ich talent artystyczny można będzie podziwiać w każdym festiwalowych dni.

W czwartek  - 22 listopada wystąpią:
- Maria Franczak ze Starej Wsi /kat. gawęda, dorosła/ godz. 16.20
- KGW Stara Wieś I /kat. grupa regionalna/ godz. 16.40
- Józef Tokarczyk z Mordarki  /kat. heligonka, dorosła/ godz. 17.55


W piątek – 23 listopada prezentować się będą zespoły:

- "Kijom Worci" z Pisarzowej /kat. zespół dorosły/ godz. 18.25
- „Spod Kicek” z Mordarki / kat. muzyka dorosła/ godz. 18.55
- „Kijom Worci” z Pisarzowej /kat. grupa śpiewacza, dorosła/  godz. 19.05
- „Spod Kicek” z Mordarki /kat. zespół dorosły/ godz. 19.10
- „Spod Kicek” /kat. grupa śpiewacza, dorosła/ godz. 19.40
 
W sobotę – 24 listopada:

- Stanisław Ptaszek z Pasierbca /kat. gawęda, dorosła/ godz. 19.20

Wszystkie występy konkursowe poddane zostaną ocenie 4 osobowej komisji jurorów, w skład której wchodzić będą autorytety w dziedzinie etnografii, dialektologii, muzyki i choreografii.

W niedzielę 24 listopada  w godz. 12:00 – 14:00 odbywać się będą omówienia programów, a o godz. 15:00 nastąpi zakończenie 44. Festiwalu Folklorystycznego „LIMANOWSKA SŁAZA” - ogłoszenie wyników, wręczenie nagród oraz KONCERT FINAŁOWY.

Z uwagi na przebudowę Limanowskiego Domu Kultury w tym roku miejscem realizacji wydarzenia będzie tymczasowa siedziba LDK – budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 4 w Limanowej przy ul. Reymonta 3.

44. Festiwal Folklorystyczny Limanowska Słaza uzyskał wsparcie finansowe Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął Jacek Krupa – Marszałek Województwa Małopolskiego.


Liczba wyświetleń: 3008
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne