Wymiana pocztówkowa na 100-lecie odzyskania niepodległości w Oddziale Przedszkolnym w Mordarce

24.10.2018
W Oddziale Przedszkolnym w Szkole Podstawowej w Mordarce trwa akcja „Wymiana pocztówkowa” z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci wraz z wychowawcami wysyłają do 100 przedszkoli  pocztówkę z widokiem atrakcji swojej miejscowości, a w odpowiedzi otrzymują kartki zwrotne z całej Polski, jak i również z poza jej granic.  Dzięki zdjęciom otrzymanym m.in. z wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa,  udało się stworzyć jedyną i niepowtarzalną pocztówkę naszej pięknej miejscowości. Dzieci na jednym ze zdjęć są w kamizelach odblaskowych. W ramach akcji „Odblaskowa szkoła” przesyłają pozdrowienia i  zachęcają tym samym przedszkolaki z całej Polski i poza jej granic do noszenia odblasków.

Do szkoły w Mordarce spływają pocztówki z dalszych i bliższych zakątków Polski i z zagranicy. Wzięcie udziału w akcji związanej z wymianą widokówek z pozdrowieniami od maluchów z innych przedszkoli w Polsce lub za granicą to rewelacyjna zabawa dla najmłodszych. Dzieci, które biorą udział w wymianie pocztówkowej ze zniecierpliwieniem czekają na każdą nową pocztówkę. Finalny efekt będzie zaprezentowany 11-stego listopada, kiedy to z  wszystkich otrzymanych pocztówek dzieci wykonają kontur mapy Polski wypełniony 100-ma widokówkami.

Akcja może się odbywać dzięki uprzejmości sponsorów -  FUH „Walek” Szubryt Walenty oraz FHU Pilmus Anna Musiał, którzy bez wahania wsparli całą akcję, za co organizatorzy bardzo dziękują.