„Ślubowanie pierwszaków” w SP Mordarka z odblaskami w roli głównej

12.10.2018
11 września 32 uczniów Szkoły Podstawowej w Mordarce zdało swój pierwszy egzamin - „ Ślubowanie”. W uroczystości uczestniczyli: dyrekcja szkoły,  uczniowie klas  0 – III wraz  z wychowawcami, rodzice i zaproszeni goście: Dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi  Szkół  w  Limanowej Edyta Król, Zastępca Wójta Gminy Limanowa Marian Mąka.
Zanim pierwszaki złożyły swoją  przysięgę uczniowską, starsi uczniowie wprowadzili najmłodszych w tajniki bezpiecznego funkcjonowania w szkole i poza nią. Wyposażeni w tak ważne dla nich informacje, pierwszoklasiści sami ogłosili wszystkim, co już wiedzą o ruchu drogowym.

"Droga koleżanko i kolego miły,
Jeśli idziesz drogą, to widoczny bądź,
przypnij do plecaka znaczek odblaskowy...”

Takich rad udzielały  pierwszaki całej społeczności szkolnej oraz przybyłym Gościom. Przykładnie wyposażeni w odblaski zachęcali zgromadzonych do dbania o swoje bezpieczeństwo. Wcielając się w rolę edukatorów w krótkiej inscenizacji i wierszykach zaprezentowali „zasady obowiązujące pieszych w ruchu drogowym”.

Następnie zgodnie z tradycją  dyrektor Paweł Ciuła za pomocą ołówka pasował każdego pierwszoklasistę na ucznia oraz wręczał im pierwszy w ich życiu dokument –  „legitymację szkolną”.
Chwile później na świeżo pasowanych uczniów spadła lawina życzeń wraz z upominkami. Rodzice ufundowali sowim pociechom „kuferek pełen niespodzianek”. Nie zapomniały również o pierwszakach dzieci z oddziałów przedszkolnych, które wraz z życzeniami podarowały im zakładki  z elementem „odblaskowego misia”. Natomiast trzecioklasiści powołani do działań jako „Odblaskowi Strażnicy” wręczyli pierwszakom samodzielnie wykonane „odblaski”.
Na koniec uroczystości pani Edyta Król oraz pan Marian Mąka wraz z najlepszymi życzeniami wręczyli uczniom klasy pierwszej „kamizelki odblaskowe”,  aby każdego dnia świecili przykładem nie tylko wzorowego ucznia, ale również wzorowego uczestnika ruchu drogowego.