Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gmina Limanowa laureatem XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin!

10.10.2018
8 października br.  w Gorlickim Centrum Kultury, odbyła się uroczysta gala finałowa XXIV Sportowego Turnieju Miast i Gmin – Małopolska 2018. W tegorocznej edycji turnieju Gmina Limanowa zajęła 3. miejsce w klasyfikacji wojewódzkiej oraz wysokie 4. miejsce w klasyfikacji ogólnopolskiej.

W trakcie spotkania Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka wraz z Kierownikiem Wydziału Kultury i Promocji będącym  koordynatorem samorządowym turnieju – Wojciechem Korabikiem odebrali nagrody oraz podziękowania za wkład w organizację turnieju nadane przez Marszałka Województwa Małopolskiego, Wojewódzką Komisję Turnieju i Zarząd Małopolskiego TKKF.W okresie od 26 maja do 1 czerwca na terenie gminy odbyło się ponad 110 imprez o charakterze sportowym, rekreacyjnym i turystycznym, których celem była promocja aktywnego ruchowo stylu życia. W kat. gmin liczących od 15 do 40 tys. mieszkańców sklasyfikowanych zostało 40 samorządów, tak więc 4. miejsce zdobyte przez Gminę Limanowa w ogólnopolskiej i 3. w wojewódzkiej klasyfikacji Turnieju to spory sukces. W ramach 7-dniowego Turnieju odbył się m.in. Test Coopera - próba wytrzymałościowa polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu, w którym w naszej gminie uczestniczyło ponad 430 osób.

Zajęcie tak wysokiego miejsca w skali kraju było możliwe dzięki zaangażowaniu się szerokiej rzeszy organizatorów imprez, które odbyły się w dniach 26 maja do 1 czerwca br. w szkołach, na obiektach sportowych, w świetlicach itp. Wszystkim raz jeszcze składamy serdeczne podziękowania za zaangażowanie i włączenie się do turnieju i mamy nadzieję, że tak aktywny udział będzie kontynuowany również w kolejnych edycjach turnieju.
 

zdjęcia: UM Gorlice


Liczba wyświetleń: 1824
4

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne