Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Dziewczęta z Nowego Rybia mistrzyniami halowej piłki nożnej

05.10.2018
4 października br. roku  na hali w Rupniowie  miała miejsce inauguracja sportowego roku szkolnego 2018/2019. Tradycyjnie już dyscypliną otwierającą sportową rywalizację  jest halowa piłka nożna.  Jako pierwsze do walki o tytuł mistrzyń gminy Limanowa i awans na zawody powiatowe walczyły  dziewczęta  ur. 2003/04/05.

 

Do rywalizacji zgłosiło się siedem drużyn: Stara Wieś nr 1, Siekierczyna nr 1, Siekierczyna nr 2, Mordarka, Nowe Rybie, Wysokie i Rupniów. Po przeprowadzeniu losowania w wyniku którego drużyny zostały podzielone na dwie grupy, rozpoczęła się zacięta walka o awans do dalszych rozgrywek. 


Miejsce w półfinałach zapewniły sobie cztery drużyny: Rupniów, Mordarka, Stara Wieś oraz Nowe Rybie. W  meczu o III miejsce dziewczęta z Mordarki pokonały koleżanki z Rupniowa. Po zaciętej walce w finale, dziewczęta z Nowego Rybia pokonały ubiegłoroczne mistrzynie ze Starej Wsi nr 1 i to właśnie one będą reprezentować naszą gminę na zawodach powiatowych 11 października.
 
Klasyfikacja końcowa:
 

I miejsce  - Nowe Rybie


II miejsce  - Stara Wieś nr 1
III miejsce – Mordarka
IV miejsce – Rupniów
 
Udział: Wysokie, Siekierczyna nr 1, Siekierczyna nr 2
 
Wszystkie drużyny otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze miejsca zostały dodatkowo wyróżnione pucharami. Podsumowania Turnieju oraz wręczenia nagród dokonali Marian Mąka – Zastępca Wójta Gminy Limanowa oraz Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa.
 


Liczba wyświetleń: 2874
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne