35.000,00 zł na zakup karetki dla limanowskiego szpitala

05.10.2018
3 października przed budynkiem Szpitala Powiatowego w Limanowej miało miejsce  przekazanie dwóch nowych pojazdów sanitarnych o standardzie T (transport chorego) wraz z wyposażeniem, zakupionych m.in. dzięki finansowemu wsparciu Gminy Limanowa, która przekazała na ten cel 35.000,00 zł.

Zakupione samochody fabrycznie nowe, typu „furgon” do 3,5 t dopuszczalnej masy całkowitej są przystosowane do przewozu min. 3 osób (z kierowcą) w pozycji siedzącej + 1 osoba w pozycji leżącej na noszach.  Drzwi tylne samochodów są przeszklone, dwuskrzydłowe, otwierane na boki o kąt min. 180  stopni, z możliwością ewakuacji pacjenta i personelu. Na wyposażenie samochodów składają się m.in.: centralna instalacja tlenowa, zestawy szafek i półek zamontowanych na bocznych ścianach, zabezpieczone przed niekontrolowanym wypadnięciem umieszczonych tam przedmiotów, sufitowe uchwyty do kroplówek, fotel  kardiologiczny wraz z mocowaniem umożliwiający transport pacjenta w czasie jazdy w pozycji siedzącej, nosze transportowe z poręczami bocznymi i możliwością mocowania do podłogi.

Dyrektor Szpitala Marcin Radzięta złożył podziękowania wszystkim ofiarodawcom, podkreślając ogromne znaczenie ich hojności dla całej lokalnej społeczności. Jak stwierdził zakup nowych karetek transportowych pozwoli zabezpieczyć odpowiedni poziom usług z zakresu ratownictwa medycznego dla mieszkańców. W dowód uznania wręczył darczyńcom okolicznościowe podziękowania.

Łączny koszt zakupu pojazdów to 254 760,00 zł. Dofinansowanie ze strony 9 gmin i dwóch miast powiatu limanowskiego wyniosło 155.000,00 zł. Pozostałą kwotę zakupu szpital pokrył ze środków własnych.