Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Udane występy Kół z gminy Limanowa na powiatowym Przeglądzie KGW

03.09.2018
W niedzielę 2 września w Tymbarku miał miejsce „XVIII Powiatowy Przegląd Kół Gospodyń Wiejskich”. Wśród 6 KGW, które wzięły udział w rywalizacji konkursowej 2 Koła reprezentowały gminę Limanowa.


 
Na Powiatowy Przegląd KGW po „Prezentacji Gminnej KGW”, która miała miejsce w dniu 19 sierpnia w Pisarzowej wydelegowane zostały: Koła Gospodyń Wiejskich z Męciny oraz Koło Gospodyń Wiejskich ze Starej Wsi I. Męcińskie i starowiejskie gospodynie na etapie powiatowym przeglądu prezentowały te same programy artystyczne oraz potrawy regionalne i rękodzieło, które zapewniły im awans na gminnym szczeblu konkursu.


 
W Tymbarku nasze gminne Koła rywalizowały z KGW: z Zasadnego, z Podłopienia, z Laskowej oraz z Sadku-Kostrzy, a prezentacje Kół oceniała Komisja Artystyczna w składzie: Benedykt Kafel –etnograf z MCK „Sokół” Nowy Sącz, Zofia Skwarło - regionalista oraz Aleksander Smaga -  muzyk z MCK „Sokół” Nowy Sącz.

Po trwającej całe niedzielne popołudnie rywalizacji Komisja przyznała :
I miejsce dla KGW Męcina (równorządnie z  KGW Laskowa oraz KGW Sadek-Kostrza), a  III miejsce dla  KGW Stara Wieś I. Nasze gminne Koła z Męciny i Starej Wsi I zakwalifikowane zostały ponadto przez Komisję na dalsze występy - KGW Męcina do Jabłonki na "Małopolski Przegląd Dorobku Kulturalnego i Kulinarnego Kół Gospodyń Wiejskich", a KGW stara Wieś I - na Festiwal Folklorystyczny „Limanowska Słaza”.
 
Za zdobycie I miejsca przez KGW Męcina nagrodę odebrała Przewodnicząca Koła – Danuta Smoleń, a za miejsce trzecie przyznane  KGW Stara Wieś I nagrodę ze względu na nieobecność  Pań ze Starej Wsi I, odebrał Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa – Wojciech Korabik, który przez całe popołudnie towarzyszył gminnym gospodyniom dopingując je podczas poszczególnych konkursów.Gratulujemy Paniom z naszych Kół udanych występów i trzymamy kciuki na „Limanowskiej Słazie”!

Więcej zdjęć poniżej   /fot. archiwum gminy, powiat limanowski/

Liczba wyświetleń: 3344
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne