A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Spacer historyczny na Jabłoniec

14.09.2018
W ramach programu „Niepodległa” realizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Starej Wsi, w dniu 11 września (wtorek) 2018 r. odbył się spacer historyczny na Jabłoniec.
W pieszej wycieczce z przewodnikiem Karolem Wojtasem i Jancentym Musiałem, dyrektorem GBP w Starej Wsi wzięli udział uczniowie klas V – VIII SP i III Gimnazjum z wychowawcami i uczącymi nauczycielami.Pogoda tego dnia dopisała i uczestnicy wrześniowego spaceru mogli połączyć przyjemne z pożytecznym. Przewodnik Karol Wojtas, w ciekawy sposób opowiedział o historii cmentarza i znaczeniu tego miejsca w procesie walk narodowo-wyzwoleńczych.Cmentarz nr 368 na Jabłońcu to cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej. Pochowano na nim żołnierzy armii austro-węgierskiej i rosyjskiej, którzy zginęli w dniach 7-12 grudnia 1914 w czasie operacji limanowsko-łapanowskiej. 


Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2021 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”. 
 


Liczba wyświetleń: 1212
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30