A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Rok szkolny 2018/2019 w szkołach gminnych

10.09.2018
3 września to inauguracja nowego roku szkolnego w całej Polsce. Również w szkołach Gminy Limanowa w tym dniu zabrzmiał pierwszy dzwonek. Uczniowie i nauczyciele powrócili do szkół po ponad dwumiesięcznej przewie. Ten dzień był szczególny dla naszych najmłodszych uczniów, którzy po raz pierwszy usiedli w szkolnej ławie, to niezwykłe przeżycie także dla ich rodziców. Naukę w klasie pierwszej szkoły podstawowej w gminnych szkołach rozpoczęło 246 uczniów.

W tym roku szkolnym do placówek oświatowych naszej Gminy uczęszcza 2329 uczniów. Obowiązek nauki realizują w 143 oddziałach w 15 placówkach. Co w stosunku do poprzedniego roku zwiększa liczbę oddziałów o 4. Na terenie naszych szkół funkcjonują oddziały przedszkolne do których uczęszcza 564 przedszkolaków, tworząc 30 oddziałów. Również tu wzrosła liczba oddziałów w tym wypadku o 2 w stosunku do roku poprzedniego. Naukę i opiekę uczniom i przedszkolakom zapewni około 380 nauczycieli i 115 pracowników obsługi.

W roku szkolnym 2018/2019 ostatecznie zakończy się proces nauki w gimnazjum, które ukończy ostatnie 9 oddziałów w siedmiu naszych szkołach. Również w tym roku szkolnym po raz pierwszy ósmoklasiści napiszą egzamin sprawdzający stan ich wiedzy. Przystąpienie do egzaminu będzie obowiązkowe, uzyskane wyniki nie będą miały wpływu na ukończenie szkoły, natomiast będą stanowić jedno z kryteriów rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej.

Chociaż w tym roku na uczniów nie czekają duże zmiany, to jednak pewna rewolucja w systemie oświaty dotknie nauczycieli, bowiem od września obowiązuje nowy system ich oceniania.
Dzięki uczestnictwie wszystkich szkół Gminy Limanowa w „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa” od września uczniowie będą mogli korzystać z wielu nowych pozycji książkowych a także uczestniczyć w wydarzeniach związanych  z realizacją wspomnianego programu.

Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz pracownikom placówek oświatowych życzymy, aby rozpoczęty rok szkolny był owocny, nauka ciekawa, wyniki egzaminów wspaniałe, a szkoły bezpieczne. Czas biegnie szybko i kolejne wakacje rozpoczną się już 21 czerwca 2019 roku.


Liczba wyświetleń: 872
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30