A+ Kontakt
Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Mordarka, Pasierbiec i Kłodne mają nowe boiska sportowe

11.09.2018
Dzięki środkom pozyskanym przez gminę Limanowa z Środków Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Rozwoju Szkolnej Infrastruktury Sportowej z Ministerstwa Sportu do użytku oddano trzy nowe obiekty sportowe zlokalizowane przy szkołach w Mordarce, w Pasierbcu oraz w Kłodnem. Łączny koszt zadań wyniósł 1 795 185,00 złotych , w tym 659 700,00 przekazane zostało z ministerialnej puli.

W Mordarce wykonane zostało przyszkolne boisko do gry w piłkę nożną, a na dwóch istniejących boiskach do gry w siatkówkę i koszykówkę  wymieniona została nawierzchnia poliuretanowa na trawę syntetyczną, zamontowane zostały też piłko chwyty. Ponadto wymienione zostały ogrodzenia oraz utwardzony został podjazd do obiektów. Boiska sportowe zostały także odpowiednio wyposażone, pod określone dyscypliny sportowe.

Boisko o nawierzchni z trawy syntetycznej powstało przy Szkole Podstawowej w Pasierbcu. Obiekt został ogrodzony i wyposażony w piłko chwyty, a teren wokół boiska  został odpowiednio zagospodarowany zielenią. 

Podobną inwestycję wykonano także przy Szkole Podstawowej w Kłodnem, gdzie powstałe nowe boisko także zostało wyposażone, utwardzone zostały pobocza drogi obok szkoły, powiększono plac znajdujący sie przy budynku szkoły, a na miejscu wykonano również ogrodzenie.

Wszystkie trzy  zadania udało się wykonać w sam raz na początek nowego roku szkolnego, by służyć mogły w szczególności uczniom poszczególnych placówek.


Liczba wyświetleń: 1546
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes

Szukaj na stronie

Urząd Gminy
Limanowa
ul. Matki Boskiej Bolesnej 18B
34-600 Limanowa
woj. małopolskie
Tel: 18 33-72-252
Fax: 18 33-71-337
[email protected]
Godziny urzędowania
Poniedziałek-piątek:
7:30 - 15:30