Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

I miejsce dla zespołu "Spod Kicek" na Festiwalu "Beskidzka Podkówecka"

18.09.2018
Pięć zespołów dorosłych i dwa dziecięce wystąpiły w ubiegłą niedzielę 16 września  w Dobrej, podczas  "VIII Festiwalu Beskidzka Podkówecka". Reprezentującemu Gminę Limanowa zespołowi "Spod Kicek" z Mordarki, udało się wywalczyć I miejsce!Zarówno piękna pogoda, jak i pozytywna energia jakie swoimi występami - muzyką i tańcem wniosły regionalne zespoły wprawiły wszystkich uczestników w doskonałe nastroje. Oprócz rywalizacji była więc wspólna zabawa, a prezentacje oceniała Komisja konkursowa w składzie: Aleksandra Szurmiak – Bogucka, Michalina Wojtas i Benedykt Kafel. Poziom występów był wysoki i bardzo wyrównany, stąd trzyosobowe Jury miało nie lada zadaniedo wykonania. Ostatecznie jednak Komisja wyłoniła zdobywców poszczególnych miejsc przyznając:
- w kategorii zespołów dziecięco – młodzieżowych I miejsce zespołowi „Pnioki” z Sadku Kostrzy, a  trzecie  - zespołowi „Korpiołki” ze Skomielnej Białej  /II miejsca  - nie przyznano/
- wśród zespołów dorosłych rywalizacja była bardziej zacięta i ostatecznie na I miejscu uplasowały się aż dwa zespoły - „Spod Kicek” z Mordarki  i „Słopnicki Zbyrcok” . Na miejscu trzecim znalazł się zespół „Skrzydlanie” ze Skrzydlnej.

Zespołowi "Spod Kicek" gratulujemy wspaniałego występu, życząc kolejnych sukcesów!  Festiwal "Beskidzka Podkówecka" jak co roku był uwieńczeniem wszystkich przedsięwzięć organizowanych w ramach akcji "Odkryj Beskid Wyspowy" przez Forum Gmin Beskidu Wyspowego.
 
 
 


Liczba wyświetleń: 2020
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne