Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi zaprasza na wykład

26.09.2018
Gminna Biblioteka Publiczna w Starej Wsi serdecznie zaprasza w dniu 28 września (piątek) 2018 r. o godz. 18.00 do Biblioteki Publicznej w Starej Wsi na wykład dr Józefa Szymona Wrońskiego pt. "„BAZYLIKA LIMANOWSKA – KOŚCIÓŁ – POMNIK KONSTYTUCJI 3 MAJA – SYMBOL NIEPODLEGŁOŚCI”.


 
 
Dr Józef Szymon Wroński, historyk sztuki, germanista, adiunkt w Katedrze Sztuki Nowoczesnej Uniwersytetu Jana Pawła II w Krakowie. Zajmuje się sztuką nowoczesną. Opublikował książki o architekturze i sztuce Limanowej: Bazylika MBB w Limanowej; Krakowski konkurs na projekt kościoła w Limanowej oraz o architekturze Krakowa: Kościoły Krakowa zbudowane w latach 1945 - 1989; Kraków w drodze ku nowoczesności w architekturze sakralnej. W przygotowaniu są publikacje o kościołach: Zurychu, Wiednia, Monachium. Jest badaczem i publicystą, autorem ponad 150 artykułów naukowych o sztuce polskiej oraz ponad 200 artykułów prasowych nt. sztuki i architektury Limanowszczyzny; promotorem ponad 80 prac magisterskich i 50 licencjackich, tłumaczem j. niemieckiego.


Liczba wyświetleń: 2237
1

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne