Akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie

04.09.2018
Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej informuje, że w okresie od 27 września do 6 października na terenie powiatu limanowskiego przeprowadzona zostanie akcja ochronnego szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie. Akcja szczepień wykonywana będzie poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.

W okresie wykonywania szczepień zaleca się:
- nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy i w kagańcu
- kontakt zwierząt domowych ze szczepionką należy zgłosić do najbliższego lekarza weterynarii, celem poddania zwierzęcia obserwacji
- nie dotykać, nie roznosić, a tym bardziej nie rozłamywać przynęty

W razie kontaktu ze szczepionką należy natychmiast zgłosić się do najbliższego lekarza lub Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.

W załączniku poniżej:
pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Limanowej, Komunikat Małopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Krakowie oraz wskazówki dla mieszkańców terenów objętych akcją szczepienia lisów.

Liczba wyświetleń: 1991