Akcja „Odblaskowa Szkoła” w Szkole Podstawowej w Mordarce

17.09.2018
W bieżącym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Mordarce po raz kolejny przystąpiła do akcji „ODBLASKOWA SZKOŁA” - celem zwiększenia bezpieczeństwa uczniów. W ramach realizacji programu w/w akcji już od pierwszych dni września szkoła podjęła działania w tym kierunku.
Jednym z początkowych, a zarazem podstawowych działań było m.in. wyposażenie uczniów w elementy odblaskowe oraz spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Limanowej  i udział w akcji „ Bezpieczna droga do szkoły, co miało miejsce dnia 7 września.  14 września uczniowie SP Mordarka ponownie spotkali się z funkcjonariuszami limanowskiej policji. „Jak bezpiecznie poruszać się po drogach”? to myśl przewodnia spotkania, w którym uczestniczyli najmłodsi. Spotkanie miało charakter pogadanki. Dzieci miały okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do szkoły i poza szkołą. Policjanci szczegółowo omówili zasady bezpiecznego poruszania się po drogach podkreślając,  jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy powinien posiadać. Kilkakrotnie apelowali do uczniów, aby zawsze pamiętali o używaniu kamizelek czy innych elementów odblaskowych podkreślając, że to wpływa na lepszą widzialność, co z kolei zwiększa bezpieczeństwo poruszających się pieszych poboczami dróg, a niejednokrotnie może nawet „uratować życie”. Dzieci  z wielką uwagą i przejęciem słuchały tego, co mają im do powiedzenia mundurowi. Aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zasypując gości lawiną pytań.
Po spotkaniu odbyła się praktyczna nauka poruszania po drodze oraz  przechodzenia przez jezdnię, a to wszystko  pod czujnym okiem  policjantów.  Stosując się do części teoretycznej spotkania, uczniowie odblaskowo zabłysnęli przykładem, w ćwiczeniach praktycznych wszyscy uczestniczyli w odblaskach!

Koordynatorem akcji jest pani Barbara Lisek.