Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Wirus ASF u świń - komunikat Powiatowego Lekarza Weterynarii

23.08.2018
Powiatowy Lekarz Weterynarii przekazuje informację dotyczącą występowania afrykańskiego pomoru świń (ASF) na terenie kraju : w okresie od 22.08.2018 r. stwierdzono 203 ogniska ASF u świń oraz 2702 przypadków ASF u dzików.

Mając na uwadze, że wirus ASF przekroczył granicę kolejnego województwa sąsiadującego z Małopolską - województwa podkarpackiego, gdzie pojawiają sie przypadki ASF u świń w gospodarstwach, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Limanowej przypomina o obowiązku zgłaszania do najbliższego lekarza lub Powiatowego Lekarza Weterynarii w Limanowej:

- każdego przypadku wystąpienia choroby u świń przebiegającej z wybroczynami i gorączką,

- upadków świń w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną na terenie powiatu,

- każdego przypadku padnięcia dzików na terenie powiatu.


Szczegóły w załączonym poniżej piśmie Powiatowego Lekarza Weterynarii

 
 


Liczba wyświetleń: 1851
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne