Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Niezapomniane wakacje w świetlicach gminnych

30.08.2018
Czas wakacji nieubłaganie dobiega końca i powoli pora pomyśleć o nauce i szkole. Jest to jednak najlepsza okazja by wrócić do wspólnie spędzonych chwil, czasu odpoczynku, ale przede wszystkim czasu zabawy. Przez minione dwa miesiące w świetlicach działających na terenie gminy Limanowa odbywało się wiele różnego rodzaju atrakcji,  piesze wędrówki, spotkania przy ognisku, turnieje sportowe, zajęcia kulinarne i taneczne, a wszystko po to by najmłodszym mieszkańcom gminy uatrakcyjnić i umilić czas letniego wypoczynku.

W ramach akcji "100 na 100 czyli 100 km na 100- lecie Niepodległej w świetlicach Gminy Limanowa" zorganizowano piesze wyprawy,  szczególną aktywnością okazali się tutaj podopieczni świetlic w Kisielówce i Pisarzowej, którzy odwiedzali miejsca pamięci oraz cmentarze wojenne m.in. grób legionisty Józefa Bednarka, cmentarz Wojskowy w Tymbarku  - wspólnie ze Strzelcami  z Jednostki Strzeleckiej "Strzelec" z Tymbarku.
Turystycznie i sportowo było w świetlicy w Sowlinach gdzie odbył się Turniej o Puchar Funika oraz Turniej Osiedlowy. 

Emocji podopiecznym świetlic dostarczyły wycieczki do "Parku Linowego" w Rytrze oraz do "Strefy Paintball" w Męcinie. Zarówno jedna, jak i druga atrakcja dla co po niektórych była sporym wyzwaniem, jednak nawet tym najmniej odważnym udało się pokonać strach, czy to na wysokości koron drzew w parku linowym, czy podczas strzeleckiej rywalizacji.

Zwieńczeniem integracji podopiecznych świetlic była zorganizowana na zakończenie wakacji dyskoteka w Pisarzowej, gdzie dzieci bawiły się przy wspólnej zabawie z Firewall Music".

Dziękujemy najmłodszym uczestnikom zajęć wakacyjnych ze wspólnie spędzony czas, życząc jak najlepszych wyników w nauce w nowym roku szkolnym. Podziękowania kierujemy także do opiekunów poszczególnych świetlic za ich zaangażowanie w organizację zajęć wakacyjnych dla dzieci i młodzieży: w Kisielówce - Agacie Pytel, w Pisarzowej - Janinie Malinowskiej, w Pasierbcu - Marii Twaróg, w Lipowem i Starej Wsi I - Dorocie Postrożnej oraz w Sowlinach - Tomaszowi Kurczabowi.

A poniżej wspomnienie wakacji uwieńczone na zdjęciach.


Liczba wyświetleń: 2260
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne