Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Radosław Raczek na Mistrzostwach Europy OCR w Danii

06.07.2018
Radosław Raczek z Pisarzowej - mieszkaniec gminy Limanowa i członek stowarzyszenia Podhalańskie Dziki – Gorący Potok Team tworzącego jedną z czołowych drużyn biegów przeszkodowych w Polsce, w dniach od 29 czerwca do 1 lipca 2018 r. wraz z drużyną reprezentował Polskę  na Mistrzostwach Europy w Biegach z Przeszkodami OCR European Championships w Danii. Uczestnicy biegu  musieli zmierzyć się z ekstremalnie trudnymi przeszkodami, poznając jednocześnie granice swoich możliwości.
Pierwszego dnia zmagań w Danii na linii startu na krótkim dystansie (4 km), stanęło 7 zawodników  ekipy z podhala. Pięciu z nich ukończyło bieg pokonując wszystkie przeszkody, z czego 4 zmieściło się w wyznaczonym limicie czasu (2h). Dawid Hajnos, w kategorii wiekowej 18-24, zdobył brązowy medal ME zostając również najszybszym startującym Polakiem, a w ogólnej klasyfikacji z czasem 44:05 wywalczył 6 miejsce. Bartosz Świętek jako drugi zameldował się na linii mety z czasem 51:35 zajmując 5 miejsce w swojej kat. wiekowej i 10 w klasyfikacji ogólnej. Robert Krzystyniak zdobył srebrny medal i tym samym został vice mistrzem Europy w kat. 40-44! Kamil Gałdyn zajął 9 miejsce w kat. 18-24. Pi Ter Prusak po długiej walce na trasie dobiegł jako ostatni z zawodników pokonując wszystkie przeszkody niestety nie mieszcząc się w limicie czasu. Andrzej Galica i Radosław Raczek po wielokrotnych próbach pokonania jednej z ostatnich przeszkód, znajdującej się ok. 200 m od mety musieli oddać opaski świadczące o pokonaniu wszystkich przeszkód. Według uczestników mistrzostw był to najcięższy bieg w historii OCR, do tego stopnia że po piątkowym biegu usunięto część przeszkód.

Sobotę zarezerwowano na bieg na dystansie standardowym (15 km). Wylane litry potu, łzy, poszarpane kończyny, do kości zdarte ręce -  tak wyglądało 15 km biegu z 52 ekstremalnie trudnymi i męczącymi przeszkodami, ale tym razem ekipa Gorący Potok Team nie oddała ani jednej opaski i mogła  pochwalić się naprawdę godnymi wynikami:
  • Robert Krzystyniak - OCR Master srebrny medal w kategorii 40-44 lat, zdobyty czasem 1godz.29 min
  • Dawid Hajnos z czasem 1 godz. 22 minuty w kategorii 18-24 zdobył 4 miejsce (27 sekund dzieliło go od zdobywcy III miejsca )
  • Bartosz Świętek 1.godz 35 min - miejsce 11 kat. 18-24
  • Kamil Gałdyn 1godz 35 min 12 - miejsce kat. 18-24
  • Andrzej Galica2 godz 33 min - miejsce 27 kat. 18-24
  • Radosław Raczek 2 godz 34 min - miejsce 28 kat. 18-24
  • Piotr Prusak ADHD Athlete( z powodu poszarpanych dłoni miał nie startować)
  • Jakub Mikrut- zmieścili śię w czasie klasyfikacji.
Wszystkim zawodnikom Podhalańskich Dzików – Gorący Potok Team, a w szczególności Radosławowi Raczkowi, który wystąpił na Mistrzostwach w koszulce z logo Gminy Limanowa gratulujemy odwagi i wytrwałości i życzymy wielu kolejnych sukcesów!

Zmagania uczestników oraz przeszkody jakie mieli do pokonania można zobaczyć na filmikach poniżej.

Relacja z biegu Short Course 3 km


Relacja z biegu Standard Course 15 km:


Liczba wyświetleń: 2632
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne