Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

"Oto człowiek" wystawa malarstwa i rysunku Agnieszki Pałki i Jacka Stanisza

26.07.2018
W dniu 26 lipca br. W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej  miał miejsce wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Agnieszki Pałki oraz Jacka Stanisza  zatytułowany „ Oto człowiek”.
Licznie przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in. Wojciech Korabik – kierownik Wydziału Kultury i Promocji Gminy Limanowa , Józef Mąka – radny Gminy Limanowa oraz Halina Mąka –dyrektor Szkoły Podstawowej nr1 w Starej Wsi – przywitała dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej  w Limanowej Joanna Michalik. Jak podkreśliła dyrektor biblioteki „ o ile prace Agnieszki Pałki  są już znane z wernisaży w Limanowej równiej w miejskiej bibliotece, to Jacek Stanisz jest debiutantem w tego rodzaju wydarzeniach”.

Biblioteka na swojej oficjalnej stronie zaprasza na wydarzenie słowami : „Obrazy unikatowe – ukazują różne spojrzenia artystów na człowieka, jego fizyczność i duchowość – korespondują ze sobą tworząc atrakcyjną i przykuwającą uwagę wystawę.”
Rzeczywiście tak jest i trudno oprzeć się innemu wrażeniu. Poza tym obserwując  artystów  niesposób nie zauważyć ich  ogromnej wrażliwości, ciepła i piękna ich dusz, która namacalnie i naocznie przelana jest na ich prace.  
Kilka słów o autorach :
Jacek Stanisz – malarstwo, rysunek - urodzony i mieszkający w Limanowej. Pracuje jako konserwator w Szkole Podstawowej w Nowym Sączu. Malarstwem i rysunkiem interesuje się od dziecka. Jest to jego hobby. W pracach wykorzystuje technikę olejną i technikę rysunku. Sam mówi : „ Maluję olejami na płótnie oraz ołówkiem. Interesuje mnie malarstwo dotyczące człowieka, w tym przypadku kobiet i pierwszy raz wystawiam swoje prace dla szerszego grona odbiorców. ”Agnieszka Pałka -  malarstwo, pastel, rysunek – urodzona i mieszkająca w Limanowej. Ukończyła historię stuki na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Nauczyciel plastyki w Szkole Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Starej Wsi. Wykorzystuje w pracach technikę akryli, akwareli oraz pastel, ołówek i sepię.  „Interesuje mnie człowiek, nie tylko jego fizyczność, ale również jego wymiar metafizyczny. W swoich pracach ukazuję człowieka, jego naturalne piękno.”
Pracę Agnieszki były wystawiane w:
- Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej
- wielokrotnie w Galerii Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej
-  Galerii na Kazimierzu w Krakowie i Zakopanem
- Wattlingen w NiemczechPrace  można obejrzeć w Galerii Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej do dnia 24 sierpnia br. W imieniu autorów, dyrektor biblioteki oraz własnym serdecznie zapraszamy!

fot. Maria Kita


Liczba wyświetleń: 3373
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne