Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Odkryj Beskid Wyspowy 2018 - Jaworz zdobyty!

16.07.2018
Liczne grono miłośników pieszych wędrówek uczestniczyło we wspólnym wyjściu na górę Jaworz w dniu 15 lipca br.  Wznoszący się na wysokości 921 m n.p.m. szczyt był kolejnym celem zdobywanym przez turystów w ramach tegorocznej edycji akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”.


Od samego rana grupy turystów z różnych stron zmierzały na szczyt Jaworza. Najliczniejsza grupa o godz.9.00 wyruszyła spod stacji PKP w Pisarzowej  szlakiem zielonym i  niebieskim pod opieką przewodnika PTTK Mirosława Sipaka oraz inicjatora akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” Czesława Szynalika. Mimo bardzo zmiennej pogody  i przelotnych opadów deszczu, po ponad dwugodzinnej wędrówce wszyscy uczestnicy dotarli na szczyt.


Na miejscu gospodarz spotkania – Wicewójt Gminy Limanowa  Marian Mąka, który dotarł na miejsce wraz z grupą piechurów powitał wszystkich zgromadzonych i podziękował za udaną wędrówkę.
                                                                     

Tuż po godz.11.00 odprawiona została msza św.,  sprawowana przez ks. Stanisława Pachowicza, proboszcza parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Chomranicach. Po nabożeństwie uczestnicy spotkania  mogli się posilić specjałami przygotowanymi  przez panie z  Koła Gospodyń Wiejskich z Męciny na czele z przewodniczącą Danutą Smoleń.W dalszej części spotkania miało miejsce rozstrzygnięcie Konkursu o Gminie Limanowa i Beskidzie Wyspowym w którym największą wiedzą wykazali się:

I miejsce: Marcin Kowalski, Wejherowo
II miejsce: Magdalena Banach, Lipowe
III miejsce: Ryszard Musiał, Kokotów

 
Dokonano też wyboru Najmilszej, Najmilszego, Najmłodszego i Najstarszego Uczestnika spotkania, Uczestnika z Najdalszego Zakątka Polski i Świata oraz przyznano  nagrodę za Rodzinne Odkrywanie:

Najmłodszy uczestnik: Michał Bukowiec /6 miesięcy/, Laskowa
Najstarszy uczestnik: Jan Krzak /94 lata/, Londyn
Najdalszy zakątek Polski: grupa członków Bolszewskiego Klubu Rowerowego „Cyklista” z Wejherowa
Najdalszy zakątek świata: Emilia i Martyna Matuszyk, Houston, Texas, USA
Najmilsza uczestniczka: Marlena Myszka, Chicago, USA
Najmilszy uczestnik: ks. Stanisław Pachowicz, Chomranice
Rodzinne Odkrywanie: Rodzina P. Śliwów ze Skawiny /9 osób/
Pobyt na szczycie Jaworza umilał wszystkim  zespół „Kijom Worci” z Pisarzowej, który zapoczątkował swój występ oprawą muzyczną do mszy św., a kontynuował w  dalszej części spotkania zachęcając zebranych do wspólnej zabawy.


Wielu zgromadzonych na Jaworzu turystów zdecydowało się na podziwianie pięknej okolicy ze szczytu wieży widokowej. Wśród nich znalazła się grupa członków Bolszewskiego Klubu Rowerowego „Cyklista” z Wejherowa przebywająca obecnie z wizytą na terenie gminy Limanowa, która rzecz jasna dotarła na szczyt na rowerach.


Nad bezpieczeństwem zgromadzonych na Jaworzu turystów czuwali ratownicy z GOPR – sekcji operacyjnej Limanowa z dowódcą Adamem Matrasem.

Organizator akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”: Forum Gmin Beskidu Wyspowego, Województwo Małopolskie, FRR Rabka

Patronat medialny: Dziennik Polski, Telewizja internetowa TV28, Radio PLUS, Portal Gorce24.pl, Partner akcji: Małopolska Izba Turystyki, COTIG PTTK.

Za tydzień w ramach akcji „Odkryj Beskid Wyspowy” Organizatorzy zapraszają na nocne odkrywanie Ćwilina, a w niedzielę na Łopusze Wschodnie.
 


Liczba wyświetleń: 3805
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne