Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Konferencja prasowa dotycząca 10. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz Pod Ostrą

18.07.2018
Wielkimi krokami zbliża się  jedna z najważniejszych imprez w polskim sporcie motorowym -  Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz Pod Ostrą.  Wyścig rozgrywać się będzie w dniach 27 – 29 lipca br. na trasie w miejscowości Stara Wieś, odcinek drogi powiatowej K1609 Limanowa - Kamienica od miejscowości Stara Wieś do szczytu Przełęcz pod Ostrą. Jubileuszowa X edycja wyścigu będzie jednocześnie eliminacją FIA EHC – Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich oraz 5 i 6 rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski.  

17 czerwca w Karczmie Matras w Limanowej odbyło się spotkanie organizacyjne połączone z  konferencja prasowa na którym oprócz licznie przybyłych dziennikarzy, spotkali się przedstawiciele organizatorów, a także wszystkich służb, by omówić najistotniejsze kwestie związane z tegoroczną edycją wyścigu. W konferencji udział wzięli przedstawiciele komitetu organizacyjnego: Jerzy Budacz – Przewodniczący Komitetu organizacyjnego, Bogdan Pałka – Dyrektor 10. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, Mirosław Kaja – Dyrektor ds. trasy i jej zabezpieczenia 10. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, Leszek Szewczyk, Dyrektor ds. sędziów 10 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, Justyna Tokarczyk – Dyrektor ds. organizacyjnych 10. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą jednocześnie Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Bogumił Talar, Bogdan Bukowiec, Grzegorz Szumilas – Członkowie Zarządu AMK w Limanowej.
Zaproszenie na spotkanie przyjęła również  Urszula Nowogórska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, które objęła patronat honorowy nad X jubileuszową edycją  wyścigu.Wśród zaproszonych gości pojawili się również Wiesław Janczyk Poseł na Sejm RP,  Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski, Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu, Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa wraz z zastępcą Wacławem Zoniem, Marian Mąka Z-ca Wójta Gminy Limanowa, Marcin Radzięta Dyrektor Szpitala Powiatowego w Limanowej,  Marek Urbański Dyrektor PZD Limanowa, podinsp. Krzysztof Dymura z-ca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego Komedy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Krzysztof Chochliński I z-ca Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej, Wojciech Frączek – Komendant Powiatowy PSP Limanowa, Marek Rutkowski Prezes Zarządu Okręgowego PZM w Krakowie, Jolanta Szyler Naczelnik Wydziału Promocji Miasta Limanowa, Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa, Wiesław Kądziołka, z-ca dyrektora MORD wraz z Agnieszką Rossmanith, podkom. Daniel Strug – Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP Limanowa, a także zawodnicy GSMP m.in. Waldemar Kluza, Marcin Wrona, Konrad Biela, Radosław Ćwięczek, Szymon Łuszczyk.Uczestnicy wyścigu na trasie liczącej 5493 metry mają do pokonania 33 zakręty. Imprezę corocznie obsługuje ponad 300 osób: służby ochrony zabezpieczające trasę, służby medyczne, strażacy - ochotnicy, policja, sędziowie Polskiego Związku Motorowego, obsługa Biura Zawodów czy biura prasowego. Dla kibiców przygotowane zostaną  parkingi z których łatwo będzie można dotrzeć w okolice startu oraz wyznaczonych punktów obserwacyjnych. Dodatkowo zmagania będzie można śledzić na telebimie oraz na bieżąco w relacji on-line. W tym roku organizatorzy dodatkowo dadzą możliwość śledzenia zmagań dla widzów poprzez transmisję radiową, która sobota / niedziela będzie dostępna na częstotliwości FM i poprzez odbiorniki radiowe, aplikacje w komórkach.

Głównym partnerem zawodów jest Małopolska oraz Tauron. Więcej informacji znaleźć można na stronie: wysciggorski.pl. Patronat medialny nad imprezą pełni  radio RMF, TVP Sport, TVP Kraków oraz portal wysciggorski.pl.

Wywiad z Marianem Mąką - Zastępcą Wójta Gminy Limanowa przeprowadzony na konferencji prasowej dotyczącej  10. Wyścigu Górskiego Limanowa - Przełęcz pod Ostrą 2018

Poniżej mapka trasy tegorocznego wyścigu:
Liczba wyświetleń: 2959
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne