Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

Już w najbliższy weekend startuje 10. Wyścig Górski Limanowa - Przełęcz Pod Ostrą

23.07.2018
Aż 114 zawodników znalazło się na listach zgłoszeniowych do 10 Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, będącego 9 Rundą FIA EHC ( Mistrzostw Europy FIA w Wyścigach Górskich) oraz 5 i 6 Rundą Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, który odbędzie się już w najbliższy weekend tj 27 - 29 lipca! Jedna z najważniejszych imprez w sporcie motorowym rozgrywać się będzie na trasie  w miejscowości Stara Wieś, (odcinek drogi powiatowej K1609 Limanowa - Kamienica od miejscowości Stara Wieś do szczytu Przełęcz pod Ostrą).
Kilkanaście tysięcy kibiców, którzy pojawią się na trasie jubileuszowego, 10. Wyścigu Górskiego Limanowa – Przełęcz pod Ostrą, nie będzie mogło narzekać na brak atrakcji. Nie zabraknie europejskich i polskich  mistrzów, kibice na pewno będą się cieszyć z widoku aż 17 bolidów!Oprócz zmagań ponad 100 zawodników z całej Europy, którzy będą mieli szansę na bicie kolejnych rekordów trasy dzięki częściowo nowej nawierzchni asfaltowej, będzie można obejrzeć także inne pojazdy, które pojawią się pomiędzy zmaganiami uczestników.
W sobotę 28 lipca od strony mety po trasie wyścigu przejedzie kawalkada kilkudziesięciu pojazdów zabytkowych, które następnie udadzą się na limanowski Rynek, gdzie będzie je można oglądać z bliska. Wyścig będzie też kolejną okazją do podziwiania w akcji elektrycznego auta rajdowego: Fiata 500 e, który będzie jednym z VIP – carów imprezy, szczęśliwcy będą mogli zasiąść na prawym fotelu przygotowanej przez GO+ EAuto rajdówki. Niewątpliwą atrakcją będą także loty śmigłowcem, należącym do jednego z partnerów wyścigu, Bukovina Resort. 28 i 29 lipca na limanowskim rynku działać będzie Pit Stop – przygotowane przez Profi Auto stanowisko, na którym nieodpłatnie będzie można sprawdzić stan techniczny swojego samochodu, na telebimie będzie można śledzić przebieg zawodów.
 
Harmonogram 9 Rundy FIA EHC i 5,6 Rundy GSMP

 
Zarówno kibice obecni na wyścigu, jak i obserwujący wydarzenie poprzez internet, będą mogli oglądać wydarzenia na trasie pokazywane przez rozstawione kamery internetowe, oczywiście dostępne będą także wyniki on-line. Komentatorów relacjonujących wydarzenie, oprócz sieci głośników słuchać będzie można w działającym już drugi rok Radiu Wyścigowym, nadającym na częstotliwości 100,3 FM. Aktywne będą oczywiście profile facebookowe wyścigu, GSMP oraz profile kibiców wyścigów górskich.
Przez dwa dni relację z imprezy przeprowadzać będzie ogólnopolska  TVP 3 i regionalna TVP 3 Kraków, będący wraz z radiem RMF i TV 28 patronami medialnymi wydarzenia. 

Listy zgłoszeniowe znajdą Państwo na stronie oficjalnej stronie zawodów: www.wysciggorski.pl i oficjalnej stronie Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski: www.gsmp.pzm.pl.
 
Relacje i wyniki na żywo:
- Radio: 100,3 FM
- www. wysciggorski.pl
- www. gsmp.pzm.pl
- www. automotoklub.com.pl
- www. wyniki-online.pl
 
 Poniżej mapka z trasą wyścigu


 


Liczba wyświetleń: 6054
5

Galeria

Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne