Herb Gminy Limanowa Oficjalny serwis
Gminy Limanowa

V Piknik Integracyjny w Dobrej - "Razem Raźniej"

07.06.2018
6 czerwca br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno–Wychowawczym w Dobrej, już po raz piąty odbył się Piknik Integracyjny "Razem raźniej”. Jest to wydarzenie organizowane przez nauczycieli Ośrodka przy współpracy ze Stowarzyszeniem „Najlepiej razem”. Od pięciu lat jest on przede wszystkim okazją do spotkania się i wspólnej zabawy uczniów, rodziców, nauczycieli, wszystkich pracowników szkoły oraz zaproszonych gości.

Imprezę rozpoczęli Daniel Korczykowski wraz z Natalią Kulpą, którzy przywitali uczestników Pikniku Integracyjnego piosenką „Najlepiej Razem”. Oficjalnego otwarcia imprezy dokonała dyrektor ośrodka Danuta Gąsior witając uroczyście przybyłych gości wśród których znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych m.in. Wicewójt Gminy Limanowa – Marian Mąka, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Szkół - Edyta Król oraz  dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Limanowej - Monika Nawalaniec.

W ramach pikniku odbył się m.in. IV Mini Festiwal aktywności muzycznej dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z terenu powiatu limanowskiego. Można było także obejrzeć przedstawienia teatralne pt. „Jaś i Małgosia”, Taniec kapeluszy” oraz skorzystać z malowania twarzy i wziąć udział w warsztatach plastycznych.

Dla najmłodszych uczestników zabawy zorganizowano liczne konkursy plastyczne i zręcznościowe w tym m.in.  piankowy tor przeszkód. Uczniowie chętnie uczestniczyli w pokazie strażackim, przygotowanym przez OSP z Jurkowa i Dobrej oraz prezentacji radiowozu policyjnego.

Na zakończenie imprezy, charytatywnie wystąpił znany zespół ,,Gołecki”, który zaprezentował swoje największe przeboje i porwał publiczność do tańca. Uczestnicy pikniku przez cały czas trwania imprezy mogli się posilać przysmakami z grilla, sałatkami, bigosem i pysznymi ciastami upieczonymi przez rodziców i nauczycieli. Nie zabrakło również popcornu, waty cukrowej, owoców i napojów. 
 
Wszystkie dzieci otrzymały nagrody lub słodkie upominki, a uczestnicy Mini Festiwalu i innych konkursów  zostali  nagrodzeni oraz otrzymali dyplomy i wyróżnienia.

 


Liczba wyświetleń: 3347
Aktualności
Inne
Kultura
Oświata
Sport i turystyka
Biznes
Widżet Dostępności
Rozmiar Tekstu
1 Rozmiar Tekstu
Ustawienia tekstu
1 Odstęp między wierszami
1 Odstęp między paragrafami
1 Odstęp między literami
1 Odstęp między słowami
Czytelność tekstu
Wyrównanie tekstu
Filtry
Pomocne